Vieša paskaita „Ką naujo pavyko sužinoti apie Kražių skerdynes?“

Kategorija: Be kategorijos | 0

Lapkričio 23-ąją Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre vyko vieša paskaita intriguojančiu pavadinimu „Ką naujo pavyko sužinoti apie Kražių skerdynes?“.

Naują medžiagą, surinktą apie Kražių skerdynes, pristatė istorikai, Lietuvos istorijos instituto mokslininkai, dr. Darius Staliūnas ir dr. Dangiras Mačiulis. Surinkta medžiaga nuguls knygoje, kurios pristatymo Kražiuose nekantriai laukiama.

Paskaitoje dalyvavo ir apie Kražių istoriją susidomėję klausėsi: Kelmės r. savivaldybės mero pavaduotojas Egidijus Ūksas, Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Emilija Kvietkuviene, istorijos mokytoja Vaida Andruliene bei rusų k. ir vokiečių k. vyr. mokytoja Audrone Pociuviene, Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos mokiniai su istorijos mokytoja Violeta Kučinskiene, kražiškiai ir kt.

Paskaitos video įrašą galite peržiūrėti čia – https://youtu.be/WDtrMLjWUjk

Pokalbį su šiauliečiu, Lietuvos istorijos instituto vyresniuoju mokslo darbuotoju, dr. Dangiru Mačiuliu apie Kražių skerdynes rasite čia – https://www.skrastas.lt/atolankos/kraziu-skerdynes-ar-kraziu-skerdynes?fbclid=IwAR22kmRKGT_C4US7g06_T1mxXJr4tJB259sc4ag25xsm2I7WQtaA6Iaf1Fk

Straipsnis apie naujus Kražių skerdynių faktus ir vertinimus – https://www.biciulis.net/kraziu-skerdynes-nauji-faktai-vertinimai-atminties-iamzinimas/?fbclid=IwAR1Rn1d-GpAD-HWHKVdyWHNiBwY5yTzK3exQYjsExceuD03sqCERc88–yA

Nuotr. A. Mažonienės