Savanoriauti Lietuvoje gali visi asmenys nuo 14 m. bet kurioje nepelno siekiančioje organizacijoje, kaip tai numatoma LR savanoriškos veiklos įstatyme. Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centras taip pat kviečia savanorius prisijungti prie kultūros centro kolektyvo.

Mūsų misija – tradicijų tęstinumo ir kultūrinių, edukacinių bei socialinių iniciatyvų erdvė. Vizija – reikšmingas Žemaitijos kultūros paveldo objektas, pasižymintis išskirtine urbanistine, kultūrine, gamtine ir dvasine darna, kūrybingai pritaikytas kultūros, edukacijos, turizmo ir informacijos reikmėms. Pagrindiniai veiklos principai – darbo kokybė, profesionalumas, teikiamų kultūrinių paslaugų kokybė ir įvairovė, įvairių amžiaus grupių bendruomenės narių poreikius atitinkantis laisvalaikio užimtumas, meno kolektyvų atstovavimas rajonui festivaliuose, konkursuose.

Kas yra jaunimo savanoriška tarnyba?

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – tai intensyvi 6 mėn. trukmės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai ne mažiau kaip 35 val./ mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje (PO), kartą per mėnesį susitinka su SVO organizacijos paskirtu mentoriumi ir mokosi įveikti sunkumus, verčia patirtį išmokimais. JST programa – galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas.

Mes jums siūlome:

Savanoriams savo įstaigoje siūlome 8 val. per savaitę savanorystės programą. Savanoriai dalyvaus veiklose: pagalba renginių organizavime; dekoracijų gamyboje; pagalba edukacinių užsiėmimų/stovyklų ir sportinių užsiėmimų metu;

Kokio savanorio ieškome?

Darbštus, atsakingas, komunikabilus, lankstus, nestokojantis pozityvios nuotaikos, draugiškas, kruopštus ir norintis savanoriauti.

Kiek Jaunimo savanoriškos tarnybos savanorių galime priimti vienu metu?

2

Dėl jaunimo savanoriškos tarnybos kreiptis į koordinatorių įstaigoje:

Simona Šarauskienė

El. p. simona.sarauskiene@gmail.com

Tel. +37067498827

Aktuali informacija dėl jaunimo savanoriškos tarnybos:

Sužinok daugiau apie jaunimo savanorišką tarnybą: https://jra.lt/jaunimui/suzinok-daugiau/savanoryste

Lietuvos Respublikos savanoriškos veiklos įstatymas:

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.402802

Jaunimo savanoriškos tarnybos organizavimo tvarkos aprašas:

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/aa3158f2797711e89188e16a6495e98c?jfwid=14f2281hod

Jaunimo savanoriškos tarnybos įgyvendinimo kokybės ir priežiūros tvarkos aprašas:

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/8c0f4b13eee711eab72ddb4a109da1b5?jfwid=-1n2mj5exm

Savanorių neformaliuoju būdu, jaunimo savanoriškos tarnybos metu įgytų, kompetencijų įvertinimo, įsivertinimo ir pripažinimo tvarkos aprašas:

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/b1133470892211e993ffd4361ddf8976

Akredituotos organizacijos, kurios gali priimti savanorius:

https://old.jrd.lt/informacija-jaunimui/savanoryste/organizaciju-paieska