Viensėdis „Skruzdėlynė“

Skruzdėlynės viensėdis, įsikūręs 8 kilometrai nuo Kražių, savo gyvenimo metus skaičiuoja nuo 1771-ųjų. Žemaitiškoje sodyboje šeimininkas Marijus Čekavičius vysto ekologinį ūkį, augina senąsias prigimtines daržoves, senojo tipo kiaules, žaliakojes vištas, senuosius žirgus – žemaitukus. 

Pasiilgusiems gamtos ramybės, Skruzdėlynės viensėdyje siūloma:

  • pažintinė veikla senojo tipo žemaitukų auginime;
  • jojimo žemaitukais pamokos;
  • raitųjų skautų žygiai po lankytinas apylinkių vietas.

Išsamesnė informacija teikiama: el. p. marijus.cekavicius@gmail.com arba tel. nr. 8 600 01934

Adresas: Skruzdėlynės vns., Kražių sen., Kelmės r.

Žolininkė Kristina Šilinskienė

Butkiškėje, 5 km nuo Kražių, gyvenanti žolininkė, natūralios kosmetikos gamintoja, lektorė Kristina Šilinskienė Naktižiedė kviečia į savo sodybą ir natūralios kosmetikos gaminių fabriką.

Siūlomos edukacijos su vaišėmis: paskaitos ir užsiėmimai grupėms apie laukinius valgomus augalus, natūralaus muilo, žolelių plaušinių, vantų gamybą su senovinėmis pasakomis ir žaidimais.

Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro muziejuje eksponuojamas žolininkės K. Šilinskienės pagamintas Milžinų muilas – Lietuvos rekordas.

Daugiau informacijos: tel. nr. 8 600 01054 ir internetinėje svetainėje www.naktiziede.lt

Adresas: Šviesos g. 18, Butkiškė, Kražių sen., Kelmės r.

Užgavėnių kaukių ekspozicija

Praeiviai Kražiuose nesunkiai pastebi išskirtinai išpuoštą sodybą. Pro langus žiūri šimtai medinių veidų, tad iš karto atskirsi, jog čia gyvena kaukių drožėjas. Antanas Terleckis yra labai nagingas meistras, mokantis pagaminti įvairiausius namų apyvokos daiktus bei dekoracijas iš medžio ir metalo, jau apie dešimtmetį drožiantis ir Užgavėnių kaukes iš medžio.

Užgavėnių kaukių per daugelį metų A. Terleckis yra prigaminęs labai daug. Daug jų išdovanota žmonėms įvairiomis progomis. Sukaupta Užgavėnių kaukių kolekcija dabar tvarkingai išeksponuota Terleckių namuose ir kieme.

Visus norinčius apžiūrėti Užgavėnių kaukes ir kitus dirbinius, šeimininkas priims iš anksto susitarus: tel. nr. 8 610 90120