Specializuotas meno ir architektūros leidinių skyrius

 

2008 m. Amerikoje gyvenantis Christian Narkiewicz- Laine Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro bibliotekai padovanojo savo motinos Charlotte Narkiewicz-Laine knygų  bei muzikinių įrašų kolekciją. Vien knygų, albumų, daugiausia meno temomis – daugiau kaip tūkstantis (1023).

Christian Narkiewicz-Laine yra laikomas vienu įtakingiausių Skandinavijos poetų pastaraisiais dešimtmečiais ir vienu lyderiaujančių Suomijos konceptualaus ir šiuolaikinio meno kūrėjų. Christian yra Suomijos ir Lietuvos pilietis, didikų Narkievičių-Kaciucevičių (Narkiewicz-Kaciucewicz) bei Radvilų (Radziwill) šeimų, kilusių iš Kražių, palikuonis iš motinos pusės. Savo laiką dabar jis dalina tarp Europos ir Jungtinių Amerikos Valstijų, dirba Galenos mieste, Ilinojaus valstijoje, yra Čikagos Athenaeum muziejaus direktorius.

2014 m. Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centrui padovanota ir kitų daiktų iš asmeninės kolekcijos. Tarp naujausių eksponatų – dar paauglio buvusio kražiškio Christian 1968 m. aliejumi tapytas St. Ive uosto paveikslas, jo giminės naudoti namų apyvokos reikmenys, XIX a. rusiškų sidabrinių stalo įrankių kolekcija, asmeninės nuotraukos, vaza, žvakidės ir kt. Visa tai jų pačių noru sugrįžo į Kražius…

 

 

 

CHARLOTTE NARKIEWICZ-LAINE ASMENINĖ KOLEKCIJA