„Europos archeologijos dienos 2022“ – Pėsčiųjų žygis į Galinių piliakalnį

Kategorija: Be kategorijos | 0

„Europos archeologijos dienos 2022“ Lietuvoje vyks birželio 17-19 d. Tai tarptautinė iniciatyva, kviečianti įgyvendinti archeologijos paveldo pažinimui ir populiarinimui skirtas veiklas, inovatyviai ir originaliai pristatyti šalies archeologinį paveldą plačiajai visuomenei.

Archeologijos paveldas – senovės gyvenvietės, laidojimo vietos, piliakalniai ir kt. objektai, apimantys įvairius žmogaus veiklos pėdsakus, apie kuriuos sužinoma archeologinių tyrimų metodais, – yra reikšmingiausias krašto priešistorės pažinimui.

Birželio 18-ąją kviečiame į pėsčiųjų žygį, kurio metu grožėsimės gamta ir vasariškomis jos spalvomis, aplankysime vieną iš Kražių seniūnijoje esančių piliakalnių – Galinius. Galinių piliakalnis – kultūrinę vertę turintis piliakalnis, kurio papėdėje buvusi senovės gyvenvietė. Pakeliui į Galinių piliakalnį, aplankysime ir kitus gamtos objektus – Medžiokalnį, legendomis apipintą Katežerį, Žiaunės ežerą, šimtametę Kražių pušį. Numatytas maršrutas driekiasi per miškus, pievas, pelkingas vietas, laukus, žvyrkelius.

Žygio metu nukeliausime apie 15 km, užtruksime apie 4-5 val. (priklausys nuo žygeivių tempo).

Pasirūpinkite tinkama avalyne ir oro sąlygas atitinkančia apranga.

Į kuprinę įsidėkite užkandžių bei vandens sau ir draugui.

Nepamirškite geros nuotaikos!

Startas: Medžiokalnio papėdė (Medeinės g. pabaigoje, Kražiai, Kelmės r.).

Finišas: Medžiokalnio aikštelė.

Data ir laikas: 2022 m. birželio 18 d. (šeštadienis),

9.40-10.00 val. – atvykimas ir registracija,

10.00 val. – žygio pradžia,

apie 15.00 val. – planuojama žygio pabaiga.

Būtina išankstinė registracija: tel. 8 666 29937, el. p. kraziai.turizmas@kraziai.lt arba užpildžius registracijos formą (https://forms.gle/BZaDTBGp3tZ3Ns3X8).

Žygis – nemokamas. Kiekvienam žygio dalyviui – atminimo dovanėlė!