Ateitis Šiaurės šalyse

Kategorija: Naujienos/skelbimai | 0

Tamsėjančiomis lapkričio 14-20 dienomis vaikus, jaunuolius ir sauaugusiuosis visose Šiaurės ir Baltijos šalyse jau dvidešimtą kartą suvienijo šiaurietiška knyga. Jau eilę metų Kražių M. K. Sarbieviajus centro biblioteka organizuoja Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginius ir kartu su kitomis šalimis skaito šiaurietiškas knygas. Šių metų tema – ateitis.

Lapkričio 14 – osios rytą Kražių Ž. Liauksmino gimnazijos pradinių klasių mokiniai pakviesti į prieblandoje skendinčius kultūros centro rūsius, kur bibliotekos vedėja R. Norvaišienė su vaikais kalbėjo apie ateitį, jos laukimą, giliai mažose jaunųjų skaitytojų širdelėse slypinčias baimes… Ateitis mus vienija, su ja visi mes vienaip ar kitaip esame susiję. Vieni apie ateitį svajojame kaip apie jaudinantį laiką, kiti nerimaujame, dar kiti – bijome. Artimiausia ir aktualiausia ateitis vaikams – tai kalėdų senelio laukimas. Su vaikais diskutuota kaip reikia laukti Kalėdų senelio, ko iš jo  tikėtis, kur jis gyvena ir pan. Kiekvienais metais Šiaurės šalių bibliotekų savaitė turi ir savo plakatą. Šiemet plakatą sukūrė suomių iliustratorius Ville Tietavainen. Ši nuostabi iliustracija savo gausia simbolika atspindi šių metų garsiniam skaitymui siūlomų knygų tematiką. Pateiktą plakatą vaikai analizavo, dalijosi savo mintimis, jausmais ir emocijomis, bandė spėti, ką šiuo plakatu norima pasakyti.

Vėliau bibliotekininkė renginio dalyviams perskaitė ištrauką iš Stiano Hūlės knygos  „Garmano vasara“. Tai knyga apie Garmaną, kuris baiminasi dėl artėjančio meto, kai teks išeiti į mokyklą. Skaitant ištrauką paaiškėja, kad ne vien Germanas, bet ir trys senos jo tetulės turi rūpesčių dėl ateities. Paklausus pradinukų ar jie ko nors bijo pasigirdo didžiulis šurmulys ir vienas po kito sklindantys šūksniai – „bijau jaučių, bijau aukščio, bijau vorų, erkių…“.  Pasirodo, bijoma ir kad neapsjautų rupūžė… Pasidaliję savo baimėmis, vaikai gavo užduotį – parašyti laišką ateičiai. Koks jis bus ir ką jame rašys – kiekvieno vaiko fantazija. Parašyti ir iliustruoti laiškai buvo sumesti į indus ir uždaryti bei perduoti jų auklėtojoms su pažadu po keletos metų juos atidaryti ir perskaityti.

Renginio pabaigoje visi pasivaišino sausainiais bei pasidarydami bendras klasių nuotraukas įsiamžino “praeityje”…