Liepos 4 d. prasideda devintasis Kražių festivalis, kuris visą vasarą džiugins išskirtiniais renginiais ir nuostabiomis akimirkomis.

Kategorija: Naujienos/skelbimai | 0

 

Kražių festivalis – tai kultūrinių, istorinių ir socialinių iniciatyvų projektas. Tradicijos čia suprantamai kalba kiekvienam, radusiam laiko sugrįžti į save. Autentiško žavesio šiai muzikos, šokio bei judesio žaismei suteikia istorija alsuojanti miestelio aplinka, nuoširdūs ir paprasti žmonės. Dažnai jie tampa ne tik festivalio renginių žiūrovais, bet ir aktyviais dalyviais, kartu su geriausiais Lietuvos menininkais įgyvendinantys išskirtinius festivalio sumanymus. Burtis prie Lietuvos kultūros ištakų festivalis vis garsiau kviečia visus, neabejingus didingai praeičiai ir išsiilgusius prasmingo buvimo kartu. Devynerius metus Kražiuose puoselėjama festivalio dvasia – senosios ir moderniosios kultūros dermė – tapo ypatingu Lietuvos visuomeninio gyvenimo akcentu. Čia įprasminamas laikas, kuriame verta stabtelti bent kartą.

Šiais metais Kražių festivalį pradės Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Asta Krikščiūnaitė (sopranas), Rita Novikaitė (mecosopranas) ir styginių kvartetas „Adora“. Liepos 4 dieną, Kražių muziejuje bus atidaryta Vilniaus universiteto bibliotekos Retų spaudinių ir Rankraščių skyrių parengta paroda „Ką slepia mūsų pinigai?“. Festivalio metu vyks ne tik klasikinės, bet ir populiariosios muzikos koncertai, stovyklos, parodos. Liepos 18 dieną, Liolių socialinės globos namuose vyks koncertinė programa „Bėkit bareliai“ su Veronika Povilioniene (vokalas), Petru Vyšniausku (saksofonas) ir Čiurlionio kvartetu. Liepos 26 dieną, Kražių bažnyčioje maestro Virgilijus Noreika (tenoras) ir Jurgita Kazakevičiūtė (vargonai) pristatys vokalinę – vargonų programą „Panis Angelicus“. Festivalį vainikuos VII edukacinės vaikų ir jaunimo teatro stovyklos spektaklio pagal Donelaičio poemą „Metai“ premjera, miuziklas „Meilės pranašas“, grupės „Žas“, Pauliaus Bagdanavičiaus ir Dagnos Kondratavičiūtės, Vytauto Šiškausko koncertai bei šventinis fejerverkas.