„Žemaitiška vakaruški“

Žemaičiai nuo seno garsėjo savo papročiais, dainomis, muzika ir kalba. Bene labiausiai nuo kitų regionų Žemaitija išsiskiria savo vaišingumu ir linksmybėmis. Todėl Žemaitijoje itin populiarios buvo vakaruškos…

Edukacijos metu visi kviečiami sudalyvauti tikroje Žemaitiškoje vakaruškoje, kuomet pasakojami įvairūs pasakojimai, padavimai, smagūs nutikimai, žaidžiami žaidimai, rateliai, vyksta šokiai, dainuojamos dainos, grojama liaudies instrumentais, ragaujama žemaitiško kastinio su bulvėmis, užsigeriant žemaitiška gira…

Edukacija skirta: nuo pačių mažiausių (pradinių klasių mokinių) iki garbaus amžiaus žmonių.

Į edukaciją įskaičiuota:

  • Žemaitiško kastinio su bulvėmis ir žemaitiškos giros ragavimas;
  • Liaudiški šokiai, dainos, žaidimai.

Trukmė: pradinių klasių mokiniams – 1 val.; 5-12 klasių mokiniams ir suaugusiems – 2 val.

Kaina: 8,00 eur/asm.

Edukaciją renkantis pagal Kultūros paso programą, kainą žiūrėti sistemoje.

Kreiptis: tel. nr. +370 616 06 043, +370 674 98 827

Dėl edukacijos per Kultūros pasą kreiptis tik šiuo tel. nr. +370 612 24957

Edukacinės programos video pristatymas: https://youtu.be/JzhRNGB8RNk

„M. K. Sarbievijus – Sarmatų Horacijus“

Motiejus Kazimieras Sarbievijus (1595–1640) – vienas žymiausių lotyniškai rašiusių XVII a. Europos poetų, Lietuvos jėzuitų auklėtinis, Vilniaus universiteto profesorius, Kražių kolegijoje dėstęs poetiką.

Teminės–edukacinės ekskursijos metu moksleiviai ne tik supažindinami su Baroko epochos literatūra, muzika, raštu bet ir patys aktyviai dalyvauja veiklose – plunksna dailyraščiu rašo ir skaito (lotyniškai ir lietuviškai) pateiktus M. K. Sarbievijaus tekstus, išmoksta pagrindinį barokinio menueto žingsnelį, sušoka šokį, klausosi gyvai atliekamos Baroko epochos muzikos.

Edukacija skirta: 10-12 klasių moksleiviams (dalyvių grupės iki 25 asmenų).

Trukmė: 90 min.

Kaina: 2,00 eur/asm.

Kreiptis: tel. nr. +370 666 29937

Dėl edukacijos per Kultūros pasą kreiptis tik šiuo tel. nr. +370 612 24957

Edukacinės programos video pristatymas: https://youtu.be/q2dOlRO4FLM

„Atstatyk jėzuitų bažnyčią“

Vienuoliai jėzuitai Kražiuose įsikūrė 1608 m. Jonui Karoliui Chodkevičiui skyrus vienuoliams fundaciją, 1616 m. atidaryta kolegija, kuri fundatoriaus garbei buvo vadinama Collegium Chodkievicianum. Maždaug 4 ha plote ilgainiui buvo pastatyti net 22 įvairios paskirties pastatai. Šalia kolegijos, gavus fundaciją iš J. K. Chodkevičiaus, 1621 m. buvo pradėta statyti ir jėzuitų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia – puošniausia to meto Žemaitijos šventovė, kurios dabar išlikę tik pamatų akmenys…

Edukacinis užsiėmimas vyksta išskirtiniame istoriniame paminkle – vieninteliame iš XVII a. pradžios išlikusiame barokiniame buvusios Kražių jėzuitų kolegijos pastate. Teminės–edukacinės ekskursijos metu susipažinsite su XVII-XVIII a. Kražiuose klestėjusios jėzuitų kolegijos istorija, čia dėsčiusiomis ar mokslus krimtusiomis žymiausiomis asmenybėmis ir kitais svarbiais faktais.

Kad istorinės žinios būtų įdomios, įtraukiančios, o laikas praleistas turiningai, edukacinio užsiėmimo dalyviai turės galimybę „atstatyti“ buvusią Kražių jėzuitų bažnyčią. Bažnyčios „pastatyti“ bet kaip nepavyks – sudėlioti medinę 3D dėlionę reikia pasitelkus komandinį darbą ir nuosekliai sekant instrukciją! Instrukcija – taip pat ne bet kokia. Bažnyčia „statoma“ pagal garsiojo XVII a. Europos poeto – Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kūrinį „Akmens pašventinimas“ (Sacra Lithothesis), kurį autorius 1621 m. ir skyrė būtent šios bažnyčios statybų pradžiai.

Tai aktyvus, įtraukiantis ir sumanumo bei komandinės veiklos reikalaujantis žaidimas, kurio tikslas – susipažinti su jėzuitų istorija, „atstačius“ šiandien nebeišlikusią bažnyčią, gilinti žinias apie buvusį ir esamą kultūros paveldą Kražiuose.

Edukacija skirta: 5-12 klasių moksleiviams (dalyvių grupės iki 30 asmenų).

Trukmė: 45 min.

Kaina: 3,00 eur/asm.

Kreiptis: tel. nr. +370 666 29937

Dėl edukacijos per Kultūros pasą kreiptis tik šiuo tel. nr. +370 612 24957

„Krikštas Kražiuose“

Su krikštu Žemaitijoje išplito pagonių visuomenei nežinomos institucijos – bažnyčios. Tai ne tik naujos architektūros paminklai, bet ir paveikslų, bažnytinės dailės kūrinių, bažnytinių knygų „saugyklos“ bei rašto ir švietimo įstaigos.

Šios edukacijos metu dalyviai supažindinami su Kražių bažnyčių istorija (o bažnyčių Kražiuose per kelis šimtmečius būta net 4!), dėlioja dėliones su Kražių bažnyčių vaizdais.

Edukacija skirta: mokiniams, suaugusiems, šeimoms (dalyvių grupės iki 25 asmenų).

Trukmė: 45 min.

Kaina: 2,00 eur/asm.

Kreiptis: tel. nr. +370 666 29937

„Knygnešiui – dalia juoda“

Knygnešystė – tai XIX a. Lietuvos istorijos fenomenas, nukreiptas prieš carinės Rusijos vykdytą lietuviškos spaudos ir raidyno draudimo politiką, trukusią 40 metų, pasireiškęs lietuviškų leidinių spausdinimu užsienyje (daugiausiai tuometinėje Prūsijoje, Mažojoje Lietuvoje bei Amerikoje), nelegaliu gabenimu per sieną ir platinimu…

Edukacinė programa dalyvius nukelia į tą laikotarpį, kuomet knygnešys buvo viena svarbiausių asmenybių Lietuvoje. Čia jie  supažindinami su knygnešiais ir jų keliais, kalbama apie „vargo“ mokyklą, ne tik to meto, bet ir dabartines socialines problemas, rašoma „graždanka”, išmokstama Knygnešių daina. Edukacijos dalyviai taip pat išbando knygnešio dalią – avėdami klumpėmis neša knygų ryšulius, „įkliuvę“ už knygų gabenimą atlieka bausmę – klūpi ant žirnių. Įgytas žinias mokiniai užfiksuoja spręsdami kryžiažodį.

Edukacija skirta: pradinių ir 5-8 klasių moksleiviams (dalyvių grupės iki 30 asmenų).

Trukmė: 50 min.

Kaina: 3,00 eur/asm.

Kreiptis: tel. nr. 8 (427) 58 148, +370 616 06 043

Dėl edukacijos per Kultūros pasą kreiptis tik šiuo tel. nr. +370 612 24957

„Tapyba ant keramikos“

Tapyba ant keramikos labai atpalaiduoja, skatina kūrybiškumą, kruopštumą. Paties išmargintas puodelis ar lėkštutė gali tapti pačia puikiausia dovana sau ar artimui, o praleistas laikas drauge kuriant – neįkainuojamas. Tapybos edukacijai galime pritaikyti temą (gamta, gimtadienis, gyvūnai, ir kt.). Edukacinė programa užsakoma prieš 3–2 sav.

Programoje:

– Ant popieriaus nusipiešite piešinio eskizą;

– Perkelsite piešinį ant keramikinio puodelio/lėkštutės;

– Savo sugalvotą piešinį spalvinsite specialiais, nuo keramikos puodelio/lėkštutės nenusiplaunančiais dažais;

– Namo parsivešite nuostabų, pačių dekoruotą keramikinį puodelį/lėkštutę, iš kurio galėsite mėgautis pačia skaniausia arbata ar kava, pyrago gabalėliu ar tiesiog sukurtą šedevrą padovanosite draugui.

Edukacija skirta: vaikams ir suaugusiems (dalyvių grupės iki 20 asmenų).

Trukmė: 1 val.

Kaina: 7,00 eur/asm.

Kreiptis: tel. nr. +370 674 98 827

„Advento vainikas“

Adventas – tai rimties ir susikaupimo metas, kada laukiame vienos didžiausių metų švenčių – Šv. Kalėdų. Tai laikas, kuomet permąstome savo gyvenimą, atsiprašome artimųjų, susitaikome su jais, kad Kūčių vakarą, ramia sąžine bei švaria širdimi galėtume dalintis kalėdaičiu su artimaisiais…

Edukacijos metu mokiniams primenami svarbiausi aspektai, susiję su Kristaus atėjimo laukimo laikotarpiu, Advento reikšme. Klausydamiesi Advento giesmių, mokiniai su pedagogų pagalba mokosi nupinti Advento vainiką.

Edukacija skirta: moksleiviams (dalyvių grupės iki 30 asmenų).

Edukacija vyksta nuo lapkričio 15 d. iki gruodžio mėn. vidurio.

Trukmė: 45 min.

Kaina: 10,00 eur/asm.

Kreiptis: tel. nr. 8 (427) 58 148, +370 616 06 043

Dėl edukacijos per Kultūros pasą kreiptis tik šiuo tel. nr. +370 612 24957

Edukacinės programos video pristatymas: https://youtu.be/FPbKGZCwXNE