Neformaliojo vaikų švietimo programos Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre

2017 metais Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras vykdė šias Neformaliojo vaikų švietimo programas: Vaikų užimtumo programa bibliotekoje „Knygų – bičiuliai“, dramos, dailės ir technologijų būrelius. Programose dalyvavo vasario – rugsėjo mėnesiais 43 vaikai, spalio – gruodžio mėnesiais 47 vaikai. Programų vadovai: Renata Norvaišienė, Jūratė Sankauskienė, Lina Kasparaitė.

Vaikų užimtumo programos bibliotekoje metu vaikai analizavo lietuvių bei užsienio šalių rašytojų kūrybą, gamino atvirukus, Užgavėnių kaukes, augino Velykų žolę, gamino velykinius viščiukus iš siūlų, mamyčių dienai gamino gėlytes iš popieriaus, kepė sausainius, lipdė iš modelino pakabučius, puošė šaukštelius, dalyvavo žygyje į Papilių piliakalnį, statė Kražių pilies maketą, pjaustė moliūgus, gamino kalėdinius papuošimus, žaisliukus eglutei. Kiekviena vykdyta veikla buvo siejama su lietuvių ir pasaulio autorių kūriniais, pasakomis, apsakymais ir t.t.

Dailės ir technologijų būrelio dalyviai  susipažino su lipdymu iš polimerinio molio, vilnos vėlimo technikomis, tapė ant drobės. Surengta Velykinių margučių iš polimerinio molio parodėlė. Neformaliojo vaikų užimtumo dalyviai dalyvavo respublikiniame projekte „Kūrybinės dirbtuvės: Mozaikos tiltas“, respublikiniuose konkursuose „Angelo žinia“, „Knyga – tai paslaptis“, „Velykė vež pilnus ratus margų margučių“. Gauti apdovanojimai už gražiausią knygos dizainą, laimėta III vieta už originaliausią margutį.

Dramos būrelio metu pastatyti ir visuomenei  pristatyti spektakliai „Raidelių karalystėje“, „Bitutės Zim klajonės“; inscenizacijos „Kodėlčiukas“, „Atostogos“, „Tave labai myliu“.

Taip pat Neformaliojo vaikų švietimo programų vaikai dalyvavo Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro įgyvendinamame „Kražių kolegijos rezidencija“ projekte ir jo veiklose.

 

2016 metais Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras vykdė šias neformaliojo vaikų švietimo programas: Vaikų užimtumo programa bibliotekoje „Knygų – bičiuliai“, dramos, sporto bei dailės ir technologijų būrelius. Programose dalyvavo 43 vaikai. Programų vadovai: Renata Norvaišienė, Jūratė Sankauskienė, Vitalija Lukoševičienė ir Lina Kasparaitė.

Vaikų užimtumo programos bibliotekoje metu vaikai analizavo lietuvių bei užsienio šalių rašytojų kūrybą, pjaustė moliūgus, gamino paslapčių dėžutes, sniego senį, kalėdinius papuošimus, žaisliukus eglutei. Kiekviena vykdyta veikla buvo siejama su lietuvių ir pasaulio autorių kūriniais, pasakomis, apsakymais ir t.t.

Dailės ir technologijų būrelio dalyviai susipažino su kvilingo, dekupažo, karoliukų vėrimo technikomis, tapyba ant stiklo, drobės, keramikos.

Dramos būrelio metu pastatyti ir gruodžio mėnesį pristatyti visuomenei 3 spektakliai „Boružė Liputė“, „Senis besmegenis“ ir „Du gaideliai“.

Sporto būrelio lankytojai žaidė krepšinį, futbolą, tinklinį, salėje sportavo su treniruokliais, rengė šiaurietiško ėjimo užsiėmimus.