Neformaliojo vaikų švietimo programos Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre

2018 metais Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras vykdė šias Neformaliojo vaikų švietimo programas: Vaikų užimtumo programa bibliotekoje „Knygų – bičiuliai“, dramos, dailės ir technologijų būrelius. Programose dalyvavo vasario – gruodžio mėnesiais 45 vaikai.

Vaikų užimtumo „Knygų bičiuliai“ programos bibliotekoje metu vaikai virė naminį modeliną ir darė darbelius iš jo, Lietuvos 100-ečiui pynė tautines apyrankes, kalbėjo apie Lietuvos 100-etį, skaitė eilėraščius, ruošėsi Šv. Valentino dienai, darė gėlytes,  ruošėsi Šv. Velykoms, darė zuikučius iš siūlų, avytes iš kiaušinio lukšto, dekoracijas Velykų medžiui. Kalbėjo apie Šv. Velykas, jų reikšmę, skaitė eilėraščius. Gamino dovanėles mamytėms, skaitė eilėraščius. Klausėsi įvairių įgarsintų pasakų ( „Skuzdėliukas Nežiniukas“, „Bebenčiukas ir kvailutė“, „Zuikis Puikis“ ir kt. ) bei iliustravo jas ir inscenizavo. Buvo organizuota iškyla į gamtą, tyrinėta aplinką, patirtus potyrius nupiešė. Rinko įvairius žolynus, juos džiovino, ieškojo pavadinimų bei darė paveikslėlius ir atvirutes. Susipažino su 2018 m. knygų vaikams penketuku. Knygas skaitė, siūlė savo geriausią knygą. Žaidė įvairius stalo žaidimus, mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti.

Dailės ir technologijų būrelio dalyviai išbandė tapybos ant šilko techniką, susipažino su Šibori technika, mokėsi kurti kompozicijas šešių atspalvių akriliniais dažais tapydami ant drobės, mokėsi vėrimo iš karoliukų technikos, gamino pakabučius, mozaikas ir kt. Neformaliojo vaikų užimtumo dalyviai dalyvavo respublikiniame projekte „Kūrybinės dirbtuvės: Mozaikos tiltas“. Buvo surengtos parodos su mokinių darbais.

Dramos būrelio metu pastatyti ir visuomenei pristatyti spektakliai: „Pavogta šventė“, „Iš kur atkeliauja šventė“, „Į pasaulio kraštą“, žaisti žaidimai, darbas grupėse ir individualioje aplinkoje. Mokėsi nugalėti scenos baimę, įveikti kompleksus, mokėsi aiškiai mąstyti ir išreikšti savo mintis.

   

 

2017 metais Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras vykdė šias Neformaliojo vaikų švietimo programas: Vaikų užimtumo programa bibliotekoje „Knygų – bičiuliai“, dramos, dailės ir technologijų būrelius. Programose dalyvavo vasario – rugsėjo mėnesiais 43 vaikai, spalio – gruodžio mėnesiais 47 vaikai. Programų vadovai: Renata Norvaišienė, Jūratė Sankauskienė, Lina Kasparaitė.

Vaikų užimtumo programos bibliotekoje metu vaikai analizavo lietuvių bei užsienio šalių rašytojų kūrybą, gamino atvirukus, Užgavėnių kaukes, augino Velykų žolę, gamino velykinius viščiukus iš siūlų, mamyčių dienai gamino gėlytes iš popieriaus, kepė sausainius, lipdė iš modelino pakabučius, puošė šaukštelius, dalyvavo žygyje į Papilių piliakalnį, statė Kražių pilies maketą, pjaustė moliūgus, gamino kalėdinius papuošimus, žaisliukus eglutei. Kiekviena vykdyta veikla buvo siejama su lietuvių ir pasaulio autorių kūriniais, pasakomis, apsakymais ir t.t.

Dailės ir technologijų būrelio dalyviai  susipažino su lipdymu iš polimerinio molio, vilnos vėlimo technikomis, tapė ant drobės. Surengta Velykinių margučių iš polimerinio molio parodėlė. Neformaliojo vaikų užimtumo dalyviai dalyvavo respublikiniame projekte „Kūrybinės dirbtuvės: Mozaikos tiltas“, respublikiniuose konkursuose „Angelo žinia“, „Knyga – tai paslaptis“, „Velykė vež pilnus ratus margų margučių“. Gauti apdovanojimai už gražiausią knygos dizainą, laimėta III vieta už originaliausią margutį.

Dramos būrelio metu pastatyti ir visuomenei  pristatyti spektakliai „Raidelių karalystėje“, „Bitutės Zim klajonės“; inscenizacijos „Kodėlčiukas“, „Atostogos“, „Tave labai myliu“.

Taip pat Neformaliojo vaikų švietimo programų vaikai dalyvavo Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro įgyvendinamame „Kražių kolegijos rezidencija“ projekte ir jo veiklose.

 

2016 metais Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras vykdė šias neformaliojo vaikų švietimo programas: Vaikų užimtumo programa bibliotekoje „Knygų – bičiuliai“, dramos, sporto bei dailės ir technologijų būrelius. Programose dalyvavo 43 vaikai. Programų vadovai: Renata Norvaišienė, Jūratė Sankauskienė, Vitalija Lukoševičienė ir Lina Kasparaitė.

Vaikų užimtumo programos bibliotekoje metu vaikai analizavo lietuvių bei užsienio šalių rašytojų kūrybą, pjaustė moliūgus, gamino paslapčių dėžutes, sniego senį, kalėdinius papuošimus, žaisliukus eglutei. Kiekviena vykdyta veikla buvo siejama su lietuvių ir pasaulio autorių kūriniais, pasakomis, apsakymais ir t.t.

Dailės ir technologijų būrelio dalyviai susipažino su kvilingo, dekupažo, karoliukų vėrimo technikomis, tapyba ant stiklo, drobės, keramikos.

Dramos būrelio metu pastatyti ir gruodžio mėnesį pristatyti visuomenei 3 spektakliai „Boružė Liputė“, „Senis besmegenis“ ir „Du gaideliai“.

Sporto būrelio lankytojai žaidė krepšinį, futbolą, tinklinį, salėje sportavo su treniruokliais, rengė šiaurietiško ėjimo užsiėmimus.