Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras teikia 3 kultūros paso programas!

Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija atrinko kultūros paso programas, kurios bus teikiamos moksleiviams.

Kultūros pasas – tai priemonė, skirta visiems pagal bendrojo ugdymo programas besimokantiems Lietuvos mokiniams kultūros pažinimo įpročiams ugdyti, kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas.

Motiejus Kazimieras Sarbievijus ir Kražiai

Motiejus Kazimieras Sarbievijus (1595-1640) – vienas žymiausių lotyniškai rašiusių XVII a. Europos poetų, Lietuvos jėzuitų auklėtinis, Vilniaus universiteto profesorius, Kražių kolegijoje dėstęs poetiką. Neseniai į 11-12 kl. lietuvių kalbos ugdymo programą įtrauktas poetas – mažai kam žinomas, o jo poezija dar sunkiai suprantama. Siekiant jaunimą supažindinti su Baroko epochos „Sarmatų Horacijumi“ sukurta edukacinė programa „Motiejus Kazimieras Sarbievijus ir Kražiai“, kuri ženkliai prisideda prie mokinių kultūrinio akiračio plėtimo, Baroko epochos muzikos, rašto, literatūros bei XVII-XVIII a. Žemaitijoje klestėjusios Kražių jėzuitų kolegijos istorijos aktualizavimo, pažinimo ir sklaidos.

Teminės-edukacinės ekskursijos metu moksleiviai ne tik supažindinami su Baroko epochos literatūra, muzika, raštu, bet ir patys aktyviai dalyvauja veiklose – plunksna dailyraščiu rašo ir skaito (lotyniškai ir lietuviškai) pateiktus M. K. Sarbievijaus tekstus, išmoksta pagrindinį barokinio menueto žingsnelį, sušoka šokį, klausosi gyvai atliekamos Baroko epochos muzikos.

Edukacija skirta: 10-12 klasių moksleiviams (dalyvių grupės iki 25 asmenų).

Trukmė: 90 min.

Kaina: 2,00 eur/asm.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami:  tel. +370 612 24957, el. p. kraziukc@kraziai.lt

Žemaitiška vakaruški

Žemaičiai nuo seno garsėjo savo papročiais, dainomis, muzika ir kalba. Bene labiausiai nuo kitų regionų Žemaitija išsiskiria savo vaišingumu ir linksmybėmis. Todėl Žemaitijoje itin populiarios buvo vakaruškos…

Edukacijos metu visi kviečiami sudalyvauti tikroje Žemaitiškoje vakaruškoje, kuomet pasakojami įvairūs pasakojimai, padavimai, smagūs nutikimai, žaidžiami žaidimai, rateliai, šokama, dainuojama, grojama liaudies instrumentais bei ragaujama žemaitiško kastinio su bulvėmis, užsigeriant žemaitiška gira…

Edukacija skirta: pradinių klasių moksleiviams, 5-12 klasių moksleiviams.

Trukmė: pradinių klasių moksleiviams – 60 min., 5-12 klasių moksleiviams – 90 min.

Kaina: 4,00-5,00 eur/asm.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami:  tel. +370 612 24957, el. p. kraziukc@kraziai.lt

Nusipink Advento vainiką

Papročiai, tikėjimai, spėjimai rodo, kad liaudies kalendoriuje Adventas – mistiškas laikas. Galima manyti, kad senovėje tai buvęs rimties, saulės gesimo laikas ir ūkinių metų pabaiga. Rašytiniai šaltiniai, tautosaka leidžia spėti, kad ir mūsų protėviams (iki krikščionybės) buvo būdingas ritualinis susilaikymas. Tačiau Adventas suprantamas ir kita, krikščioniškąja prasme. Su Adventu prasideda pasninkas, atsisakoma pieniškų ir mėsiškų valgių, susilaikoma nuo pasilinksminimų.

Edukacinė programa „Nusipink Advento vainiką“ sudaryta iš dviejų dalių – teorinės ir praktinės. Teorinės dalies metu dalyviai supažindinami su Adventu ir Advento vainiko samprata plačiąja prasme. Čia klausydami Advento laikotarpio dainų, pasakojimų, spėjimų, sakydami palinkėjimus, dainuodami nupins simbolinį Advento vainiką, kurio pynimo procese dalyvaus visi programos dalyviai. Antrosios dalies metu kiekvienas dalyvis nusipins savo Advento vainiką.

Edukacinė programa skirta:  3-4 ir 5-8 klasių moksleiviams (dalyvių grupės nuo 10 iki 15 asmenų).

Kaina: 10 eur/asm.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami:  tel. +370 612 24957, el. p. kraziukc@kraziai.lt