Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras teikia 2 kultūros paso programas!

 

Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija atrinko kultūros paso programas, kurios bus teikiamos moksleiviams.

Kultūros pasas – tai priemonė, skirta visiems pagal bendrojo ugdymo programas besimokantiems Lietuvos mokiniams kultūros pažinimo įpročiams ugdyti, kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas.

 

  • MOTIEJUS KAZIMIERAS SARBIEVIJUS IR KRAŽIAI

Motiejus Kazimieras Sarbievijus (1595-1640) – vienas žymiausių lotyniškai rašiusių XVII a. Europos poetų, Lietuvos jėzuitų auklėtinis, Vilniaus universiteto profesorius, Kražių kolegijoje dėstęs poetiką. Neseniai į 11-12 kl. lietuvių kalbos ugdymo programą įtrauktas poetas – mažai kam žinomas, o jo poezija dar sunkiai suprantama. Siekiant jaunimą supažindinti su Baroko epochos „Sarmatų Horacijumi“ sukurta edukacinė programa „Motiejus Kazimieras Sarbievijus ir Kražiai“, kuri ženkliai prisideda prie mokinių kultūrinio akiračio plėtimo, Baroko epochos muzikos, rašto, literatūros bei XVII-XVIII a. Žemaitijoje klestėjusios Kražių jėzuitų kolegijos istorijos aktualizavimo, pažinimo ir sklaidos.

Teminės-edukacinės ekskursijos metu moksleiviai ne tik supažindinami su Baroko epochos literatūra, muzika, raštu, bet ir patys aktyviai dalyvauja veiklose – plunksna dailyraščiu rašo ir skaito (lotyniškai ir lietuviškai) pateiktus M. K. Sarbievijaus tekstus, išmoksta pagrindinį barokinio menueto žingsnelį, sušoka šokį, klausosi gyvai atliekamos Baroko epochos muzikos.

Edukacija skirta: 10-12 klasių moksleiviams (dalyvių grupės iki 25 asmenų).

Trukmė: 90 min.

Kaina: 2,00 eur/asm.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami:  tel. +370 612 24957

el.p. kraziukc@kraziai.lt

 

 

  • ŽEMAITIŠKA VAKARUŠKI

Žemaičiai nuo seno garsėjo savo papročiais, dainomis, muzika ir kalba. Bene labiausiai nuo kitų regionų Žemaitija išsiskiria savo vaišingumu ir linksmybėmis. Todėl Žemaitijoje itin populiarios buvo vakaruškos…

Edukacijos metu visi kviečiami sudalyvauti tikroje Žemaitiškoje vakaruškoje, kuomet pasakojami įvairūs pasakojimai, padavimai, smagūs nutikimai, žaidžiami žaidimai, rateliai, vyksta šokiai, dainuojamos dainos, grojama liaudies instrumentais, ragaujama žemaitiško kastinio su bulvėmis, užsigeriant žemaitiška gira…

Edukacija skirta: pradinių klasių moksleiviams, 5-12 klasių moksleiviams.

Trukmė: pradinių klasių moksleiviams – 60 min., 5-12 klasių moksleiviams – 120 min.

Kaina: 4,00-5,00 eur/asm.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami:  tel. +370 612 24957

el.p. kraziukc@kraziai.lt