Esu čia ir dabar…

Kategorija: Naujienos/skelbimai | 0

Liekni medžių siluetai melsvame dangaus fone, skaidrios, lengvos spalvos ir realistinė lietuviško peizažo simfonija, kuri sujaudina kiekvieną, stebint Tautodailininkų Sąjungos nario, meno kūrėjo, Šiaulių Universiteto gimnazijos mokytojo Algirdo Zibalio kūrybą.

Vasario 24 dieną, Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre atidaryta 16 – oji autorinė A. Zibalio dailės paroda, kuri bus eksponuojama dailės galerijoje iki kovo 29 dienos.  Kaip pats dailininkas teigia, tai „tik viena iš daugelio parodų“. Autoriaus darbai eksponuoti ir 26 – iose tautodailės parodose (trys iš jų – respublikinės), dviejuose dailininkų profesionalų parodose, kartu su kitais dailininkais.

Parodos atidarymas prasidėjo Kražių gimnazijos mokinės, kanklininkės, Erikos Bivainytės etiudu. Muziejaus vedėjas Vygantas Mažonas (kurio iniciatyva organizuota paroda), dėkojo visiems susirinkusiems, pristatė parodos autorių ir pakvietė jį išsamiau supažindinti su savo kūryba. Nuoširdus ir atviras, ne tik tapyboje, bet ir bendravime dailininkas papasakojo apie savo kūrybą, kodėl pasirinko piešimą akvarele ir džiaugėsi, kad šiuo metu nedaugelis ja tapo peizažus. Autorius pažadėjo dar kartą  sugrįžti į Kražius,  pasivaikščioti po apylinkes, nes pasak jo čia daug gražių vaizdų, kurie galėtų „nugulti“ drobėje. Dėkojame ir tikimės savo miestelio kraštovaizdį išvysti jo darbuose…

Apie autorių…

    A. Zibalis gimė 1960 m. balandžio 3 dieną. Menine kūryba susidomėjo dar mokyklos suole, pradėjo tapyti aliejumi, akvarele. Mokėsi Šiaulių vaikų dailės mokykloje. 1977 m. surengė  pirmąją parodą. Studijavo Šiaulių K. Preikšo pedagoginiame institute dailės, braižybos ir darbų specialybę. Studijuodamas pradėjo aktyviai kurti. Studentų darbų parodoje už tapybos darbą „Tėvo portretas“ jam skirta pirmoji premija.

1988 m. A. Zibalis įsitraukė į Tautodailininkų Sąjungą ir kasmet dalyvauja tautodailės parodose. Sukūrė du medžio drožinių ciklus: stilizuotų medinių saulučių interjerui puošti bei dekoratyvinių medinių dėžučių, kurie eksponuoti įvairiose parodose. Autoriaus teigimu, jis „esąs ištikimas akvarelei“. Darbuose vyrauja peizažai, kuriuose artimas, įvairiais metų laikais stebėtas kraštovaizdis, kasdienybės dulkių nugulti pakelės medžiai, žolės žymė ant vasaros delno ir čia arti, čia toli, jauni ir laiko paliesti miško tankmių ir proskynų vaizdai, kurie tarsi byloja –  ESU ČIA. IR DABAR…