Aktyviausiems akcijos „100 knygų Lietuvai“ dalyviams – išvyka į sostinę

Kategorija: Be kategorijos | 0

Šiais metais Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras įgyvendino projektą – Skaitymo skatinimo renginių ciklas „Lietuva skaitys- skaityk ir tu!“. Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba, partneris – Kelmės rajono savivaldybė. Įgyvendinamas projektas buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui (www.lietuva100.lt). Projekto įgyvendinimo metu surengta begalė skaitymo skatinimo renginių: bibliotekoje eksponuotos lietuvių rašytojų knygų ir spaudinių  parodos, surengtos kūrybinės dirbtuvės „Pienės pūkas“, susitikimai su rašytojomis Sigute Ach ir Kristina Gudonyte, vyko akcija „100 knygų Lietuvai“, kurios metu vaikai buvo skatinami perskaityti kuo daugiau lietuvių autorių knygų. Aktyviausiems, daugiausiai knygų perskaičiusiems vaikams, lapkričio 9 dieną, surengta ekskursija į Vilnių. Kelionėje dalyvavo Kražių Ž. Liauksmino gimnazijos pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis (N. Dirmeikienė, I. Gedvilienė, J. Kasparienė, B. Dirmeikienė) bei Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro bibliotekos vedėja R. Norvaišiene.

Kelionės metu vaikai aplankė „Žaislų muziejų“, dalyvavo edukacinėje pamokėlėje, kurios metu pamatė kaip žaislai keitėsi nuo seniausių laikų iki šiandienos, susipažino su įvairiais žaislais, kurie buvo naudojami prieš 100 metų. Tai įvairios vaikštynės, barškučiai, švilpynės, skudurinės lėlės, iš medžio drožti žaislai, šiaudiniai sodai. Kiekvieną žaislą vaikai galėjo pačiupinėti, su juo pažaisti.

Sekantis mūsų kelionės tikslas, vienas svarbiausių Lietuvos valstybingumo simbolių – Valdovų rūmai. Ekspozicija muziejuje išdėstyta keturiuose aukštuose. Rūsyje ir pirmame aukšte apžiūrėjome Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų pastatų likučius ir tuo metu gyvenusių žmonių daiktus, antrame ir trečiame aukšte – atkurtus gotikinius, renesansinius bei barokinius kambarius ir menes. Stebėjomės baldų didingumu, karalių karūnomis bei įvairiais juvelyriniais dirbiniais. Taip pat užlipome ir į apžvalgos aikštelę bokštelyje ir pasigrožėjome miesto panorama.

Taip pat aplankėme Gedimino pilį. Kaip pastatyta Gedimino pilis, pasakoja legenda, kurią su vaikais prisiminėme. Į Gedimino kalną kilome istoriniu taku nuo Vilnios upės pusės, užlipę – apžiūrėjome trijuose bokšto aukštuose įrengtą pilies muziejų, o viršuje – apžvalgos aikštelėje dar kartą apžvelgėme Vilnių.