Vaikų ir jaunimo teatro stovyklos dalyviai kviečia į spektaklio “PILĖNAI” premjerą

Kategorija: Naujienos/skelbimai | 0

Teatras – tai ne tik ypatinga erdvė, kurioje išlaisvinama vaizduotė, tai ir meninės raiškos priemonė, kuri padeda pažinti ir suvokti save, laiką, realybę ir fantaziją. Tačiau pirmiausia teatras tai – gyvenimiškoji mokykla, kuri vaikams ir jaunimui padeda augti ir formuoti vertybines nuostatas. Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras jau nuo 2007 metų įgyvendina edukacinės vaikų ir jaunimo teatro stovyklos projektą. Projektas įgyvendinamas kartu su Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazija. Per dvylika metų stovyklos dalyviai susipažino su LDK, Baroko epochos bei Antikinio teatro žanrais, analizavo šių laikotarpių kultūrą, jaunųjų aktorių lūpomis kalbėjo Lietuvos karalius Mindaugas, Prometėjas, Antigonė, spektakliuose jaunatviškai ir šiuolaikiškai pateiktas Kražiuose klestėjęs jėzuitų teatras.

2019 metais įgyvendinamas projektas skiriamas Žemaitijos metams. Projekto metu, pasitelkus naujas kūrybines formas ir veiklas puoselėjama meilė savo kraštui, kalbai, ugdomas noras pažinti savo regiono istoriją. Kūrybinio proceso metu dalyviai jau susipažino su Žemaitijos regionu, kalba, muzika, istorija, surengta ekskursija į Bilionių piliakalnį, kuriame manoma stovėjusi Pilėnų pilis. Aktyvių užsiėmimų metu vaikai ir jaunimas atlieka susikaupimo, atsipalaidavimo, vaizduotės pažinimo, orientacijos pratimus, tobulina scenos judesius, analizuoja tekstus, liaudies muziką, vaidina, šoka, dainuoja. Stovykloje dalyvauja vaikai ir jaunimas iš Kražių, Kelmės, Jurbarko, Šaukėnų, Vilniaus ir kt. miestų.

Stovyklos vadovė ir režisierė VU Klasikinės filologijos magistrantė, buvusi Vilniaus universiteto Klasikų Teatro trupės vadovė, renginių organizatorė ir vedėja – Emilija Ignatavičiūtė, koordinatorė Kražių Ž. Liauksmino gimnazijos vyr. mokytoja Violeta Šniaukštienė. Aktyvius užsiėmimus veda Vilniaus dizaino kolegijos Kinetinio teatro studentas Rokas Jurgilas.

Pagrindinio projekto rezultato – Žemaitijos metams skirto spektaklio “PILĖNAI” premjera  Kražių festivalio scenoje jau rugpjūčio 16 d. 21.00 val.

Maloniai visus kviečiame dalyvauti.

Projekto rėmėjas Lietuvos kultūros taryba. Partneriai: Kelmės rajono savivaldybė, Kražių bendruomenė.