Dar 2012 m. Operos kursų metu pristatyta teatralizuota muzikinė pasaka visai šeimai „Mikė Pūkuotukas operos pasaulyje“, 2014-aisiais atgimsta edukaciniu pavidalu „Operinė kelionė su Mike Pūkuotuku“. Visiems gerai žinoma pasaka šį kartą perteikta visai kitaip. Čia Mikė (operos solistas Jonas Sakalauskas) ir Asiliukas (muzikas ir dirigentas Vytautas Lukočius) visus supažindina su operos pasauliu. Edukacinės programos metu skamba arijos iš vaikams gerai žinomų ir į mokymo kursą įtrauktų operų: „Ūdrio arija“ iš V. Klovos operos „Pilėnai“, V. A. Mocarto serenada „Don Žuanas“, Papagenų duetas iš operos „Užburtoji fleita“ ir kt. Edukacinės valandėlės metu į veiklą įtraukiami ir žiūrovai. Mikė užduoda jiems įvairius klausimus apie muziką, operą, atliekamos muzikinės užduotys ir Mikės muzikiniai žaidimai. Tokiu būdu dalyviai ne tik susipažįsta su opera, bet ir patys tiesiogiai dalyvaudami gilina savo muzikines žinias. Pagrindinės šios teatralizuotos edukacinės programos mintis – per žinomą personažą supažindinti vaikus su opera ir klasikine muzika.

2014 m. lapkričio 25-27 dienomis edukacinė programa „Operinė kelionė su Mike Pūkuotuku“  keliavo po Kelmės rajono mokyklas. 25 dieną edukacinė programa pristatyta Kražių gimnazijoje ir Pakražančio vidurinėje mokykloje, 26-ąją –  Užvenčio kultūros centre, kur dalyvavo Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos mokiniai ir Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinėje mokykloje, 27 dieną edukacinė programa parodyta Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje ir Kelmės „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje.

2015 metais edukacinė programa „Operinė kelionė su Mike Pūkuotuku“ orientuota į mažąjį žiūrovą – darželinukus, ikimokyklinio ugdymo mokinius, kurie puikiai žino Mikės Pūkuotuko pasaką ir jos personažus. Šiais metais įgyvendinamo projekto metu Mikė (operos solistas Jonas Sakalauskas) ir Asiliukas (akordeonistas Tadas Motiečius) visus supažindino su operos pasauliu,  operine muzika, pasakojo kas tai – Operos ir baleto teatras, kaip vyksta operų premjeros, kas jose dalyvauja ir kt. Video montažus kūrė ir mažiesiems klausytojams pristatė Tomas Bujauskas. Spalio mėn. edukacinė programa “Operinė kelionė su Mike Pūkuotuku”  pristatyta Kelmės rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigose: Kelmės „Ąžuoliuko“ lopšelyje – darželyje, „Kūlverstuko“ lopšelyje – darželyje, Tytuvėnų, Užvenčio vaikų darželiuose ir Vijurkų vaikų globos namuose.

Projekto rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.