Teatro stovykla „Collegium“

Kategorija: Naujienos/skelbimai | 0

Rugpjūčio 7 dieną, Kražiuose prasidėjo vienuoliktoji edukacinė vaikų ir jaunimo teatro stovykla „Collegium“. Tai Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro įgyvendinamas projektas, rengiamas kartu su Vilniaus universitetu ir Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazija, kurio metu puoselėjamas teatro tradicija paremtas jaunimo tarpkultūrinis bendradarbiavimas, ugdomas vaikų ir jaunimo kūrybinis potencialas, teatriniai gebėjimai, itin daug dėmesio skiriama jaunų žmonių įsitraukimui į Kražių miestelio kultūrinio gyvenimo atgaivinimą.

Šiais metais stovykloje dalyvauja 14 vaikų ir jaunimo iš Kražių, Vaiguvos, Kelmės, Šiaulių mokyklų. Kasdiena čia vyksta aktyvios kūrybinės veiklos, trenažai, komandos formavimo žaidimai, vaikai ir jaunimas supažindinamas su graikų mitologija ir teatru. Stovyklos vadovė ir režisierė, klasikinės filologijos magistrantė, Vilniaus universiteto Klasikų Teatro trupės vadovė – Emilija Ignatavičiūtė. Stovyklos koordinatorė Kražių Ž. Liauksmino gimnazijos fizikos ir vokiečių k. vyr. mokytoja Violeta Šniaukštienė.

Rugpjūčio 19 d. 20.00 val. Kražių festivalio uždarymo renginių metu, aikštėje prie buvusios Kražių kolegijos vyks Edukacinės vaikų ir jaunimo teatro stovyklos uždarymas ­– spektaklio Aischilo Prikaltasis Prometėjas premjera, kurios metu senovės graikų dramaturgo, vieno žymiausių tragedijų autorių kūrinys bus pateikiamas pasitelkus naujas idėjas, veržliai ir jaunatviškai.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos respublikos kultūros ministerija. Partneris – Kelmės rajono savivaldybė.