Tautodailininko Eugenijaus Arbušausko ir jo mokinių Užgavėnių kaukių paroda

Kategorija: Be kategorijos | 0

2018 m. Vasario 7 – 28 d.  Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro muziejuje atidaroma tautodailininko, talentingo medžio drožėjo Eugenijaus Arbušausko paroda „Užgavėnių kaukės”.

Daugiau nei 3 dešimtmečius tautodailininkas, meno kūrėjo statusą turintis, Eugenijus Arbušauskas drožia medines kaukes, skulptūrėles. Nuvykę į Radviliškį, kur tautodailininkas gimė ir gyvena, išvysite būtent Eugenijaus kurtas ir miestą puošiančias medines skulptūras. Didžiąją meistro kūrybos dalį užima Užgavėnių kaukių drožimas, kurio metu tautodailininkas visuomet stengiasi išlaikyti natūralų medienos grožį, o kaukių apdailai, papuošimui naudoti taip pat natūralias medžiagas: įvairių atspalvių avikailį, arklio šerius, ožkos ar karvės ragus, pakulas, linus. Drožėjo Užgavėnių kaukės žavi ir meniškumu, ir praktiškumu, nes kaukės yra skirtos ne vien eksponavimui, bet ir aktyviam dalyvavimui Užgavėnių šventėje. „Perėjęs ir sniegą, ir vandenį, ir ugnį“ – taip medžio meistras sako apie savo patirtį su Užgavėnių kaukėmis.

Eugenijus Arbušauskas medžio drožybos tradicijas perduoda vesdamas edukacinius užsiėmimus Radviliškio rajono įstaigose, moko drožti užgavėnių kaukes Žemaičių etnomuzikavimo ir tradicinių amatų vasaros kursų Kelmėje dalyvius, atvykstančius iš visos Lietuvos ir užsienio.  Iš medžio kurti drožiniai įvertinti ne tik Radviliškyje, bet ir respublikiniame liaudies meno konkurse „Aukso vainikas“, kur Šiaulių apskrityje buvo apdovanotas prizinėmis vietomis, o 2008 m. suteiktas geriausio meistro vardas. Tautodailininkas džiaugiasi surengtomis 5 autorinėmis parodomis ir jo Užgavėnių kaukių yra įsigiję: Žemaitijos nacionalinio parko Platelių muziejus, Šiaulių „Aušros“ muziejus, Vilniaus etninės kultūros centras, Lietuvos nacionalinis muziejus, Radviliškio raj. Daugyvenės etnografinis muziejus bei privatūs kolekcininkai.

Maloniai kviečiame.