Skaitymo skatinimo programa vaikus ir jaunimą sujungia bendram tikslui.

Kategorija: Be kategorijos | 0

Šiais metais Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą – Skaitymo skatinimo renginių ciklas “Lietuva skaitys – skaityk ir tu!”. Tai kultūros centro bibliotekos inicijuojamas skaitymo skatinimo renginių ciklas, kuris padės vaikams ir jaunimui giliau pažvelgti į skaitymo pagrindus, ir kurio metu bus formuojamos asmens vertybinės nuostatos, plečiamas kultūrinis akiratis, ugdoma saviraiška ir kūrybiškumas. Įgyvendinamas projektas skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti (www.lietuva100.lt) bei susietas su 2018 metais minėtinais lietuvių autorių vaikams jubiliejais.

Jau sausio mėn. pradžioje Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre vyko projekto pristatymo ir akcijos „100 knygų Lietuvai“ paskelbimo renginys, kuriame dalyvavo Kražių Ž. Liauksmino gimnazijos pradinių klasių mokiniai ir mokytojai. Pagrindinis akcijos tikslas – Kražių miestelio ir visos seniūnijos vaikus ir jaunimą skatinti perskaityti ne mažiau 100 lietuvių autorių knygų. Perskaitytų knygų pavadinimai ir jų autoriai pačių mokinių bus užrašomi į bibliotekos vedėjos parengtą „knygą“. Renginio metu mintimis apie Lietuvos šimtmetį dalijosi ir apie valstybės istorijos vingius pasakojo kultūros centro muziejaus vedėjas Vygantas Mažonas, pasitelkus liaudies instrumentus sudainuotas A. Baranausko „Lietuvos senovės paminėjimas“.

Projekto įgyvendinimo metu taip pat bus organizuojami įvairūs renginiai, susitikimai su rašytojais. 2018 metais, minint lietuvių autorių vaikams jubiliejus, bus parengtos ir kultūros centro bibliotekoje eksponuojamos fonde turimų knygų ir spaudinių parodos. Surengtų kūrybinių dirbtuvių metu bus analizuojama lietuvių autorių kūryba, o pasitelkus šokį, vaidybą ir pasakojimą bus sukurta ir visuomenei pristatyta inscenizacija pagal J. Degutytės eilėraštį „Pienės pūkas“. Edukacinėje pamokėlėje „Metų knyga“ projekto dalyviai bus supažindinti su akcija „Metų knygos rinkimas 2017“, nominuotomis knygomis ir knyga nugalėtoja. Galime drąsiai teigti, kad projekto metu surengtos veiklos knygų mylėtojus suburs vienam tikslui – skaitymo skatinimo kompetencijų didinimui ir ilgalaikių iniciatyvų skaitymo skatinimo srityje ugdymui bei ženkliai prisidės prie Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimo renginių visoje Lietuvoje.