“Prie pasakų miesto”

Kategorija: Be kategorijos | 0

Rugpjūčio 3 d. Kražiuose prasidėjo Edukacinės vaikų ir jaunimo teatro stovyklos „Collegium“ veiklos. Šiais metais stovykloje dalyvauja 20 vaikų ir jaunimo iš Kražių, Kelmės, Vilniaus ir Jurbarko rajonų.

Beveik dvi savaites truksiančios stovyklos metu dalyviai mokysis vaidinti, dainuoti, šokti, gilinsis į viešo kalbėjimo subtilybes, ugdys greitojo skaitymo bei šnekamosios kalbos įgūdžius. Kasmet įgyvendinamas projektas turi vis naują temą. Šiais metais stovykla skirta Dainų švenčių tradicijoms,  jų puoselėjimui ir perimamumo veikloms. Temos pasirinkimą lėmė praėjusiais metais vaikų ir jaunimo išreikštas noras muzikuoti spektaklio metu, todėl šiais metais, pasitelkus naujas kūrybinės raiškos formas ir veiklas bus pastatytas muzikinis spektaklis „Prie pasakų miesto“, kurio metu stovyklos dalyviai dainuos Dainų šventės dainas, šoks šokius, vaidins. Projektu bus puoselėjama ne tik meilė savo kraštui, kalbai, bet ir ugdomi muzikiniai bei teatriniai gebėjimai, kūrybiškumas ir saviraiška.

Rugpjūčio 5 dieną, stovyklos dalyviai apsilankė Vilniuje. Ekskursijos metu vaikams ir jaunimui buvo pristatytas UNESCO paveldas Lietuvoje, apsilankyta Valstybės pažinimo centre, Sereikiškių parko Bernardinų sode ir Nacionaliniame kultūros centre, kur susipažinta su tautiniu kostiumu bei Dainų švenčių tradicijomis.

Spektaklio „Prie pasakų miesto“ premjera – rugpjūčio 14 d. 21.00 val. aikštėje prie buvusios Kražių kolegijos. Stovyklos vadovė ir spektaklio režisierė – buvusi Vilniaus universiteto Klasikų Teatro trupės vadovė, renginių organizatorė ir vedėja – Emilija Ignatavičiūtė, stovyklos koordinatorė – Kražių Ž. Liauksmino gimnazijos muzikos mokytoja Eglė Dambrauskienė. Su stovyklos dalyviais taip pat dirba ir aktyvius užsiėmimus veda Vilniaus dizaino kolegijos studentas Rokas Jurgilas. Projekto rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba, partneriai – Kelmės rajono savivaldybė, Kražių Ž. Liauksmino gimnazija ir Kražių bendruomenė.