Iniciatyvai „Europos archeologijos dienos 2022“ skirtas pėsčiųjų žygis

Kategorija: Be kategorijos | 0

„Europos archeologijos dienos 2022“ – tai tarptautinė iniciatyva, kviečianti įgyvendinti archeologijos paveldo pažinimui ir populiarinimui skirtas veiklas, inovatyviai ir originaliai pristatant šalies archeologinį paveldą plačiajai visuomenei. Archeologijos paveldas – senovės gyvenvietės, laidojimo vietos, piliakalniai ir kt. objektai, apimantys įvairius žmogaus veiklos pėdsakus, apie kuriuos sužinoma archeologinių tyrimų metodais, – yra reikšmingiausias krašto priešistorės pažinimui. Šiais metais šio paveldo pažinimui skirti renginiai Europoje ir mūsų šalyje vyko jau ketvirtąjį kartą, birželio 17-19 d.

Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras, prisijungdamas prie šios iniciatyvos, kvietė pasidomėti Kražių istoriją menančiais piliakalniais ir organizavo pėsčiųjų žygį į vieną iš Kražių seniūnijoje esančių piliakalnių – Galinius.

Birželio 18-ąją būrys Kražių miestelio gyventojų ir svečių, nepabūgę permainingų šios vasaros orų, rinkosi numatytoje žygio pradžios vietoje – Medžiokalnio papėdėje. Čia susipažinę su botaninio draustinio kultūrinėmis ir gamtinėmis vertybėmis, žygeiviai iškeliavo numatytu 15 kilometrų maršrutu. Pakeliui į Galinių piliakalnį, aplankyti ir kiti gamtos objektai – legendomis apipintas Katežeris, Žiaunės ežeras, šimtametė Kražių pušis. Numatytas maršrutas driekėsi per miškus, pievas, laukus, žvyrkelius ir pelkingas vietas, tačiau žygeiviams visus iššūkius įveikti pavyko bendromis pastangomis, o svarbiausia – su gera nuotaika. Besigrožėdami apylinkių kraštovaizdžiu, vasariškomis gamtos spalvomis, žygeiviai grįžo į starto vietą – Medžiokalnį, kur jų laukė vaišės, atminimo dovanėlės, poilsis bei įspūdžių aptarimas.

Nuotr. A. Mažonienės