„Į „BĖK BĖK, ŽIRGELI!“ – SU ŽEMAITUKAIS!”

Kategorija: Be kategorijos | 0

PENKTASIS TRADICINIŲ KINKINIŲ ŽYGIS

Į „BĖK BĖK, ŽIRGELI!“ – SU ŽEMAITUKAIS!”

LUOKĖ – NIŪRONYS

2019.05.25 – 2019.06.01

Luokė – Šatrijos kalnas – Varniai – Medvėgalis – Skruzdėlynė – Kražiai

Kelmė – Tytuvėnai – Baisogala – Upytė – Raguvėlė – Niūronys

Žemaitijos vardo paminėjimo 800-ųjų metinių proga Anykščių rajono savivaldybė, Žemaitukų arklių augintojų asociacija, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus ir Arklio muziejus vėl organizuoja Tradicinių kinkinių žygį „Į „Bėk bėk, žirgeli!“ – su žemaitukais!”.

Penktasis žygis su žemaitukais šiemet vyks nuo gegužės 25 iki birželio 1 d. Jo  maršrutas iš Luokės į Niūronis drieksis pro Šatrijos kalną, Varnius, Medvėgalį, Skruzdėlynę, Kražius, Kelmę, Tytuvėnus, Baisogalą, Upytę ir Raguvėlę. Tradicinių kinkinių žygio dalyviai, autentiškais pakinktais pasikinkę žemaitukų veislės žirgelius, susėdę į vežimus mediniais ratais, pasipuošę raštuotomis gūniomis, apsirėdę senoviškais drabužiais, visą savaitę keliaus iš Luokės į Arklio muziejų. Žygis prasidės gegužės 25 d. Aplankę Biržuvėnų dvarą (10.30 val.), pro Luokę keliautojai patrauks Šatrijos kalno link, kur 12 val. yra numatytas susitikimas su krašto bendruomene. Tos pačios dienos vakare vežimų virtinė sieks Varnius. Gegužės 26 d. Varniuose, Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčioje, 10 val. prasidėsiančiomis Šv. Mišiomis tradiciniai kinkiniai bus išlydėti senuoju keliu link Medvėgalio piliakalnio. Antroji nakvynė numatyta Skruzdėlynės sodyboje. Gegužės 27 d. žygio dalyviai pravažiuos Kražius, Kelmę ir sustos nakvynei Tytuvėnų apylinkėse (Kelmės r.).

Gegužės 28 d. vakare žirgeliai bus paleisti ganytis Baisogalos (Radviliškio r.) pievose, gegužės 29 d. – Upytės tradicinių amatų centre (Panevėžio r.). Paskutinieji gegužės 30 d. kinkinius sutiks ir priims Raguvėlės dvaro (Anykščių r.) šeimininkai.

Gegužės 31 d. rytą žygio dalyviai, pasikinkę žemaitukus, patrauks Niūronių link, ir, nukeliavę beveik 300 kilometrų, pagaliau sustos Arklio muziejuje. Baigę kelionę, Tradicinių kinkinių žygio dalyviai atvažiuos į šventės „Bėk bėk, žirgeli!“ paradą ir paskui įsikurs šventės kermošiuje, kur ne tik dalinsis kelionės įspūdžiais, bet ir prekiaus pačių atvežtais tradiciniais dirbiniais.

Žygio tikslas – puoselėti ir skleisti senąsias važiavimo žemaitukais į muges tradicijas, atgaivinti senovinių pakinktų ir medinių vežimų ar jų priklausinių gamybos amatus, tobulinti vadeliotojų įgūdžius bei formuoti Lietuvos kaip senas žirgininkystės tradicijas puoselėjančios šalies įvaizdį.

  1. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija

Plačiau: Mindaugas Karčemarskas, tel. 8 687 12058