Garsinis skaitymas vaikams

Kategorija: Galerija, Naujienos/skelbimai | 0

Gruodžio 6 dieną, Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre, vyko garsinis skaitymas vaikams, skirtas Astridos Lindgren 150 metų jubiliejui paminėti. Renginį organizavo kultūros centro biblioteka. Garsinio skaitymo dalyviai – Kražių gimnazijos 3 – 4 klasių mokiniai ir jų auklėtojos N. Dirmeikienė ir V. Šuštauskienė.

Renginio metu pristatytas rašytojos gyvenimas ir kūryba, parodytas filmukas „Karlsonas, kuris gyveno ant stogo“. Garsiniam skaitymui pasirinktos ištraukos iš „Pepės ilgakojinės“ knygelės. Tai vienas žymiausių rašytojos sukurtų personažų. „Pepė ilgakojinė“ skirta 6 – 10 metų amžiaus vaikams. Ši knyga susilaukė nepaprastai palankių atsiliepimų. Visas knygos tiražas buvo išparduotas, todėl pakartotinai išleistas dar keletą kartų.

Astrida Lindgren, viena žymiausių švedų rašytojų, augo apsupta suaugusiųjų globos ir meilės. Šeimoje vaikai turėjo nevaržomą žaidimų laisvę, todėl daug savo vaikystės žaidimų, kaip ir tėčio pasakojimus, Astrida sudėjo į savo knygas. Astridos Lindgren  knygos išverstos į 76 kalbas, užsienyje jos išleistos 3 000 skirtingų leidimų, iš viso parduota 80 milijonų knygų. Vien Vokietijoje parduota 20 milijonų knygų, iš kurių – 5 milijonai „Pepės Ilgakojinės“ egzempliorių. Šioje šalyje išspausdinta viskas, ką tik Astrida kada nors yra parašiusi. Astrida garsi yra ir Slovėnijoje. Čia vyksta kasmetinis Pepės Ilgakojinės festivalis, per kurį kiekvienas apsirengia taip, kaip Pepė

Leave a Reply