Fotografės Ievos Martinaitis susitikimas su Kražių Ž. Liauksmino gimnazijos mokiniais

Kategorija: Be kategorijos | 0

Šiais ypatingais metais Kražiams, švenčiant 765 metų jubiliejų, kražiškius aplankė lietuviškų šaknų turinti fotografė iš Brazilijos Ieva Martinaitis.

Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras bendradarbiaudamas su Viešąja įstaiga „Šviesios raštas“ šiemet prisideda prie projekto „REZIPRO. Užsienio fotomenininkų rezidencijos Lietuvos provincijoje“ įgyvendinimo, kurį remia Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojama programa „Menininkų rezidencijos Lietuvoje“.

Ieva Martinaitis viešnagės Kražiuose metu, rugsėjo 1 – 21 dienomis, bendrauja su Kražių bendruomene, mokosi kalbėti lietuviškai, gilinasi į tradicijas, vietiniams gyventojams pasakoja apie Brazilijos lietuvių bendruomene, kurios jau ketvirta karta nepamiršta lietuviškų šaknų, taip pat rengia susitikimus su Kražių Ž. Liauksmino gimnazijos mokiniais.

Rugsėjo 12 d. I. Martinaitis, kartu su Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro darbuotojais susitiko su 11 – 12 klasių gimnazistais. Pamokos metu gimnazistai buvo trumpai supažindinti su Brazilija iš geografinės pusės, padedant Kražių Ž. Liauksmino gimnazijos geografijos vyr. mokytojai Vijoletai Garbenienei. Mokiniai turėjo galimybe pamatyti Ievos vykdomą projektą „11000 km“, kuriame įamžintos Brazilijos lietuvių gyvenimo akimirkos. Padedant anglų kalbos vyr mokytojai Rasai Rimidytei – Liekienei, gimnazistai diskutavo su fotografe apie Brazilijos kultūrą, pirmuosius įspūdžius atvykus į Kražius, mėgstamiausius lietuviškus patiekalus, bei apie galimybe artimiau susipažinti su fotografavimo meno ypatybėmis jos viešnagės Kražiuose metu.