Literatūros forumas

Kategorija: Be kategorijos | 0

Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centras kviečia į svečius! Jei esi rašytojas ar planuoji juo būti, jei tau patinka skaityti, jei dirbi bibliotekoje ar leidykloje, o gal dalyvauji knygų klubo veikloje – PRIVALAI DALYVAUTI „Literatūros forume“.

Kražiai – nuostabus miestelis, įsikūręs dešiniajame Kražantės upės krante, menantis daugybę istorijos vingių, liudijantis daugelio kartų gyvenimą ir išsiskiriantis savo gamtos grožiu, istoriniu didingumu ir čia gyvenančių žmonių atkaklumu bei siekiu puoselėti ir garsinti savo kraštą.

Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centras, tai vienintelis daugiafunkcinis kultūros centras Lietuvoje, po kurio stogu glaudžiasi: kultūros centras, muziejus, biblioteka, informacinis centras, konferencijų salės, poilsio kambariai. Jau esame užauginę tokius gigantiškus projektus, kaip Kražių festivalis, užsienio menininkų rezidenciją „Kražių kolegijos rezidencija“, jaunimo ir vaikų teatro stovyklą „Collegium“, jaunimo muzikos festivalį „Muzikos džiunglės“, operos kursus ir kt. panašaus pobūdžio projektus. Šiuos metus pradedame siekiu daugiau dėmesio skirti literatūrai ir jos puoselėjimui.

Literatūra neatsiejama nuo žmogaus, o žmogus nuo literatūros. Galime drąsiai teigti, kad literatūra neatsiejama nuo Kražių. Ne veltui vienas žymiausių lotyniškai rašiusių XVII a. Europos poetų, vadintas „Sarmatų Horacijumi“, literatūros teoretikas, Vilniaus universiteto profesorius Motiejus Kazimieras Sarbievijus 1617–1619 m. kūrė, dėstė poetiką ir sintaksę Kražių jėzuitų kolegijoje. Tikime, kad M. K. Sarbievijus šiuose kraštuose paliko dalelę savęs, todėl norime pakviesti visus literatūros mylėtojus susiburti Kražiuose ir pradėti naują literatūros epochą, kad vėl galėtume Kražius pristatyti kaip Žemaitijos šviesos simbolį.

Norime pakviesti Jus: būsimus ir esamus rašytojus, prozininkus, skaitytojus, knygų klubų atstovus, bibliotekininkus, leidyklų atstovus atvykti į Kražius bendrai diskusijai, kuri vyks 2023 m. balandžio 1 d. (šeštadienį), Kražiuose.

Diskutuosime įvairiomis temomis: Literatūros žanrai; Bibliotekų atstovų pastebėjimai/ateities tendencijos – ko skaitytojai tikisi iš rašytojų; Patarimai pradedantiems rašyti; Leidyba/marketingas; Gerosios patirties sklaida ir kiti rūpimi klausimai.

*Jei turite išankstinių klausimų, laukiame jų el. paštu simona.sarauskiene@gmail.com

Taip pat renginio metu pristatysime projektą „Po kolegijos skliautais“.

Forumą moderuos – aktorius/režisierius Robertas Lenartavičius ir bibliotekininkė Inesa Atkočaitienė.

Autoriams/bibliotekų/leidyklų atstovams, knygų klubų nariams būtina užpildyti registracijos formą iki 2023-03-24.

Daugiau informacijos tel. 867498827, el. p. simona.sarauskiene@gmail.com, Facebook paskyroje „Kražiai“.