Tibeto tapybos ir skulptūros paroda

Kategorija: Galerija, Naujienos/skelbimai | 0

Gegužės 24 d. Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre duris atvėrė Tibeto tapybos ir skulptūros paroda „Viršlaikės vertybės”. Parodoje – budistinių thankų (ritininių piešinių) ir statulėlių ekspozicija, suteikianti galimybę išsamiau susipažinti su budizmo kultūriniu paveldu.  Paroda Kultūros centro galerijoje bus eksponuojama iki birželio 8 dienos. Gegužės 31 dieną, 14.00 val.  rengiama filmo „Himalajai“ peržiūra. Lietuviškai subtitruotame filme pasakojama apie mažo Tibeto kaimelio gyventojus, besiverčiančius druskos kasyba, bei apie pavojingą jų kelionę per įspūdingus Himalajų kalnus.

„Didžiuosiuose Lietuvos miestuose surengtos tokio pobūdžio parodos sulaukė didžiulio susidomėjimo, tad esame įsitikinę, kad pažintis su gilias dvasines tradicijas puoselėjančia budizmo kultūra praturtins ir Žemaitijos kultūros lopšiu vadinamo Kražių miestelio kultūrinį gyvenimą“ – parodos atidarymo metu teigė „Tibeto kultūros namų“ vadovė Karolina Levanaitė. Parodoje eksponuojamos thankos bei statulėlės atkeliavo iš privačių asmenų kolekcijų, Latvijos ir Lietuvos budizmo centrų bei iš daugiau nei dešimt metų netoli Kražių veikiančio Stupkalnio budizmo centro. Ypatingas parodos eksponatas – tai praėjusių metų vasarą Stupkalnyje apsilankiusio Jo Šventenybės XVII Karmapos Trinlei Thajė Dordžės M. K. Sarbievijaus kultūros centrui padovanota Budos Šakjamunio thanka.

Į parodą susirinkę Kražių miestelio gyventojai, svečiai bei Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė buvo pakviesti į turą po parodą su gidu, kuris ne tik papasakojo apie eksponatus, bet ir pristatė budizmo istoriją. „Ši paroda – tai dar artimesnė pažintis su Kražių miestelio bendruomene, kurios nariais esame ir mes“, – teigė parodos metu eksponatus  pristačiusi Stupkalnio budizmo centro atstovė Eglė Rašimaitė. Birželio 8 dieną, 14.00 val. visi norintys kviečiami į atvirų durų dieną Stupkalnyje.

Parodos organizatoriai – asociacija „Tibeto kultūros namai“ ir Lietuvoje veikiantys Karma Kagju tradicijos Deimantinio kelio budizmo centrai.

Leave a Reply