Teatro stovykloje – Antikos kultūra

Kategorija: Galerija, Naujienos/skelbimai | 0

Jau šeštus metus Kražių gimnazijos mokiniai, jų draugai iš respublikos mokyklų renkasi į teatro stovyklą, kurios baigiamasis renginys – spektaklis –  yra parodomas visuomenei Kražių festivalyje. Šiemet stovyklos veiklai Kražių M.K. Sarbievijaus kultūros centras parengė nacionalinį projektą ,,Collegium“, kurį parėmė Kultūros rėmimo fondas, Kelmės rajono savivaldybė. Stovykloje dalyvauja dvi mokinės iš Kelmės J. Graičiūno gimnazijos, po vieną merginą iš Šiaulių ,,Romuvos“ gimnazijos ir Pakražančio vidurinės mokyklos. Tarp dešimties stovyklautojų kražiškių yra ,,veteranų“, kurie jau šeštą vasarą praleidžia  teatro stovykloje.

Šiemet stovyklos veiklai pasirinkta Antikos kultūra – mokiniai domisi senąja kultūra, diskuoja apie Antikos teatrą, skaito, analizuoja Sofoklio tragediją ,,Antigonė“. ,,Galimybės su mokiniais pastatyti ir parodyti „Antigonę“ Kražių festivalio metu jokiais būdais nenorėjome praleisti. Žinoma, taip pat norėjosi supažindinti vaikus su antikiniu teatru bei literatūra ir parodyti, jog tai jokiais būdais nėra nuobodus, sausas, pasenęs ir nieko bendro su šiuolaikiniu žmogumi neturintis dalykas“, – apie savo ketinimus pasakoja viena stovyklos vadovių – Ramunė Markevičiūtė iš Vilniaus universiteto. Jai talkina Kornelija Poleskaja ir Jurgis Jatautas iš Vilniaus.

Be teksto analizės, nuolatinių repeticijų, mokiniai aktyviai dalyvauja trenažuose: atlieka ir kuria susikaupimo, atsipalaidavimo, vaizduotės pažadinimo, orientacijos pratimus, tobulina scenos judesius, scenos kalbos įgūdžius. Tarp stovyklos dalyvių ir jos vadovų užsimezgė šiltas ir nuoširdus bendravimas. ,,Mums labai smagu dirbti su šiais vaikais, nors jie skirtingo amžiaus  –  jauniausiam 11 metų, dvi merginos rugsėjo mėnesį jau mokysis universitetuose… Nors visi ir amžiumi, ir charakteriais yra labai skirtingi,  nekyla nei nesusipratimų, nei ginčų. Kartu juokiamės, kartu dirbam. O ir darbas nėra sunkus, nes vaikai dėmesingi ir kiekvienas vaidindamas atskleidžia savitą talentą“, – teigia stovyklos vadovai.