Susitikimas su vaikų poete Zita Gaižauskaite

Kategorija: Galerija, Naujienos/skelbimai | 0

Gegužės 10 dieną, Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre vyko susitikimas su vaikų poete Zita Gaižauskaite. Renginyje dalyvavo Kražių gimnazijos pradinių klasių mokiniai su auklėtojomis, Petrališkės  pradinės mokyklos mokiniai bei visi maži ir dideli, norintys susipažinti su nuostabia rašytoja.. Susitikimas skirtas „Kalbos ir knygos dienai“ paminėti.

Susitikimą poetė pradėjo nuoširdžiais ir skambiais eilėraščio posmais apie „šypsenėlę“, kuri gyvena kiekviename vaiko veidelyje, labai nuoširdžiai pasakojo vaikams apie meilę knygai, ragino vaikus skaityti, mokė saugoti knygeles, glausti jas prie širdelių. „Neskaitoma knygelė pilna ašarėlių“ – kalbėjo vaikams Zita Gaižauskaitė.
Poetė eilėmis pasakojo savo kelionės nuotykius, kuriuos patyrė eidama pas vaikus į susitikimą. Savo kelyje ji susitiko „baikelį oželį“, anteles, gatvėm riedantį kopūstą, matė stovintį šviesoforą. Skambūs eilėraščių rimai skatino vaikus atspėti, kokį eilėraščio žodį eilutėje nutyli poetė.
Vaikai kartu su poete inscenizavo eiliuotą pasakaitę „Varliukas keliauninkas“, kuris nusprendė keliauti „iš kaimo į miestą“,

Susirinkusieji buvo nustebinti išradingo ir originalaus poetės kūrybos pristatymo. Z. Gaižauskaitė teatrališkai deklamavo savos kūrybos posmus, į poezijos ir veiksmo eigą kviesdama vaikus. Mokiniai dėkodami už tokį nuostabų susitikimą deklamavo autorės eilėraščius, dovanojo piešinius, sudainuota „Nežadink paukščiuko“ eilėmis sukurta dainelė.

Po susitikimo vaikai galėjo įsigyti autorės knygelių, gauti poetės autografą.

Dėkojame autorei už nuostabų susitikimą, šypseną ir kai kurių veide ašarėlę, nes širdelėse paliko didžiulį įspūdį.

 

Leave a Reply