Saugi Kražių bendruomenė

Kategorija: Galerija, Naujienos/skelbimai | 0

Konkursas „Eismo saugumas bendruomenėse 2013“ organizuojamas jau ketvirtus metus iš eilės. Jo organizatoriai – Lietuvos automobilių kelių direkcija prie susisiekimo ministerijos, partneriai – VĮ „Regiono keliai“ ir „Automagistralė“. Kražių bendruomenė šiame konkurse dalyvauja pirmą kartą, todėl  labai džiaugiamės, kad sulaukėme didžiulio palaikymo ir pagalbos iš įvairių įstaigų.

Pirmasis projekto „Eismo saugumas bendruomenėse 2013“ renginys – dviratininkų žygis „Būk saugus kelyje“ vyko birželio 7 dieną.  Vykdomo projekto partneriai Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras ir Kražių gimnazija. Pagrindinis renginio tikslas – skatinti visus, tiek mažuosius, tiek suaugusius bendruomenės narius saugiai elgtis kelyje.

Teorinėje renginio dalyje, vykusioje Kražių gimnazijoje, dalyvavo 5-6 klasių mokiniai ir bendruomenės nariai. Projekto vadovė, pristačiusi vykdomo projekto tikslus ir uždavinius pasidžiaugė, kad Kražių bendruomenės vykdomas projektas Kelmės rajone pirmasis. Vėliau pristatyti atvykę svečiai iš Kelmės ir Šiaulių. Paskaitą apie saugų eismą keliuose vairuojant dviratį skaitė Kelmės rajono policijos komisariato patrulių būrio vadas Alvydas Butautas.  Jis uždavė keletą klausimų ir teisingai atsakiusiems mokiniams įteikė saugaus eismo dovanėles. Renginyje svečiavosi ir VĮ „Šiaulių regiono keliai“ vyresnysis specialistas Antanas Vaidonavičius atvežęs jauniesiems bendruomenės nariams ir žygio dalyviams dovanų (liemenes ir atšvaitus). Renginį filmavo Šiaulių televizija. Kražių gimnazijoje veikia dviratininkų būrelis (Vad. Vijoleta Garbenienė). Kasmet penktos klasės mokiniai mokslo metų bėgyje išklauso saugaus eismo kelyje ir saugaus elgesio vairuojant dviratį kursą bei išlaikę žinių patikrinimą gauna pirmąsias savo teises – dviratininko pažymėjimą. Kražių gimnazijos direktorė Rita Andrulienė pasveikinusi visus dalyvius su mokslo metų pabaiga palinkėjo saugios vasaros ir įteikė pažymėjimus.

Antroji, praktinė renginio dalis prasidėjo patrulių lydima dviratininkų eisena. Visiškai pasiruošę žygiui dviratininkai (su šalmais ir liemenėmis) vyko į Medžiokalnį, o visi kiti renginio dalyviai žygiavo į Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro aikštę, kurioje vyko figūrinis važiavimas. Geriausieji estafetėse dalyvavę dviratininkai buvo apdovanoti specialiomis eismo saugumo dovanomis. Nė vienas neliko be atšvaito, saugaus eismo kalendoriaus ar liniuotės.

Šventės pabaigoje visi dviratininkai apvažiavę garbės ratą išskubėjo namo. Jiems palinkėta saugiai elgtis kelyje ne tik vasarą, bet ir visus mokslo metus.

Saugokime vieni kitus, nes nuo kiekvieno iš mūsų priklauso ir aplinkinių saugumas!

Leave a Reply