Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena

Kategorija: Galerija, Naujienos/skelbimai | 0

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena tarpukario Lietuvoje tradiciškai buvo minima trečiąjį gegužės sekmadienį. Šią dieną pagerbiami Lietuvos partizanai, kovęsi už Lietuvos nepriklausomybę, Lietuvos Respublikos Prezidentas įteikia apdovanojimus nusipelniusiems piliečiams. Tarnaujančius kariuomenėse karius aplanko namiškiai. Organizuojami rengiami, kurių metu visuomenė supažindinama su karine technika, vaišinama kareiviška koše ir pan.

Gegužės 21 dieną, Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro muziejaus vedėjas Vygantas Mažonas, kaip ir praėjusiais metais, su jaunaisiais Kražių šauliais suorganizavo žygį, kurio metu aplankė Papleksniuose ir Spirgiuose esančius partizanams skirtus paminklus. Žygio dalyviai susilaukė didžiulio aplinkinių dėmesio, vieni siūlėsi pavežti, kiti domėjosi, kur traukia jaunuolių būrys nešantis Lietuvos trispalvę. Nepabūgę besiartinančio lietaus ir kaitros, šauliai ir jų būrio vadas bei muziejaus vedėjas įveikė apie 25 km pėstute.

Prieš išvykdami, žygio dalyviai pakviesti pažiūrėti filmą „Nuo rekrūto iki ambasadoriaus“ (filmo autorė Edita Mildažytė). Tai filmas apie Kražių gimnazijos mokinį, „Juodųjų brolių“ organizacijos vieną iš įkūrėjų – Joną Vitkevičių.

Pirmoji žygio stotelė – Papleksniuose esantis paminklas žuvusiems partizanams atminti. Minutėlei stabtelėję, pagerbę tylos minute ir uždegę žvakutes jaunieji šauliai patraukė tolyn, kur Spirgiuose juos pasitiko buvusi partizanų „Aitvaro“ būrio ryšininkė Julija Žibutienė. Ji papasakojo apie tuometinę partizanų veiklą, pasidžiaugė jaunųjų šaulių vis dar puoselėjama patriotizmo dvasia.

Leave a Reply