Mano širdelėje telpa pasaulis

Kategorija: Galerija, Naujienos/skelbimai | 0

Vaikystė – nepakartojamas žmogaus gyvenimo etapas. Vaikiškas mažas pasaulis, apgaubtas stebuklų skraiste, veidukai – švytintys kaip saulė. Tyros ir trapios asmenybės, be klastos ir melo.Mūsų, suaugusiųjų, pareiga apsaugoti vaikystę – mažų žmogučių svajones ir norus paversti realybe…

 

Birželio 1 – oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena,  minima visame pasaulyje nuo 1949 metų. Ši diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Ta proga, Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro biblioteka, birželio ketvirtą dieną surengė šventę vaikams – „Mano širdelėje telpa pasaulis“.

Skambant dainai „O mes vaikai, o mes pasaulis“ mažieji šventės dalyviai susirinko kolegijos aikštėje, kur jų laukė daug užsiėmimų. Renginyje dalyvavo Kražių gimnazijos 1 – 4  klasių mokiniai, šiuo metu lankantys kūrybinę, sportinę, meninę vasaros stovyklą „Vasaros spalvos“ ir jų auklėtojos B. Dirmeikienė ir N. Dirmeikienė.

Pirmiausia renginio vedėja pakvietė vaikus pabūti dailininkais ir kolegijos aikštėje nupieštose širdelėse sutalpinti visą juos supantį pasaulį. Komisijai buvo labai sunku išrinkti patį gražiausią piešinį, nes visi buvo nuostabūs, todėl atminimo dovanėlėmis apdovanoti visi. Vėliau dalyviai pakviesti į „Poetinę kelionę“. Kolegijos vidiniame kiemelyje, kaip tikri poetai ir rašytojai, susėdę ant akmenų, liejo pačias gražiausias mintis. Vieni kūrė eiles, kiti dainavo, treti rašė gražius sakinius ir dedikavo juos mamytėms, tėveliams ir visai šeimai. Kad ir toliau taip gražiai rašytų, atminčiai padovanoti pieštukai. Pabuvę dailininkais ir rašytojais mokiniai grįžo į aikštę padainuoti, pavaidinti ir pašokti. Skambant gerai žinomoms dainoms; „Du gaideliai“, „Išėjo tėvelis į mišką“, „Ančiukų šokis“ vaikai šėlo, dainavo ir šoko. Muzikinė dalis baigta linijiniu šokiu, kurį šoko ne tik vaikai bet ir visi susirinkę. Šventę užbaigė daina „Laiminga diena“ ir į dangų paleisti gražiausių vaikiškų minčių kupini balionai. Gražios jums vasaros mieli vaikučiai.

Leave a Reply