Lietuva, Lietuva būk per amžius laisva

Kategorija: Naujienos/skelbimai | 0

 

 

Kiekvieno mūsų širdyje gyvena meilė savam kraštui, savo Tėvynei. Ją kaip didžiausią turtą mes perduodame iš kartos į kartą. Ji gyvuoja ir dega mumyse iki paskutinio atodūsio…

Kovo 9 dieną, Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre iškilmingai paminėta Kovo 11 – oji, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Renginio pradžioje, kaip malda Tėvynei, sugiedota Tautiška giesmė suvienijo visus  dalyvius, Kražių gimnazijos bendruomenę ir miestelio gyventojus. Kovo 11 – osios minėjime – koncerte dalyvavo ir pranešimą skaitė Šiaulių universiteto, Humanitarinio fakulteto, Istorijos katedros dėstytojas Giedrius Globys. Jis trumpai apžvelgė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo realijas, apibendrino Europos valstybių kūrimąsi. Visus susirinkusius pasveikino su Lietuvos “gimtadieniu”. Svečias džiaugėsi, kad auditorija nebuvo abejinga Tautiškos giesmės giedojimui, ji skambėjo garsiai ir tvirtai jaunų, ir pagyvenusių žmonių širdyse.

Šventinį koncertą tęsė Kelmės meno mokyklos akordeonistų orkestras. Dėkojame jo vadovui A. Lipeikai ir visam kolektyvui už nuostabias akordeono melodijas. Taip pat savo dainas dovanojo moterų kvintetas, duetas ir jaunieji šokėjai. Renginį organizavo Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras.