Kražiuose – antroji akademinė vasaros stovykla

Kategorija: Galerija, Naujienos/skelbimai | 0

Šią vasarą, liepos 7–14 d. Kražiuose vyks antroji gabiausių Vilniaus universiteto humanitarinių ir socialinių mokslų studentų stovykla, kurią rengia Klasikų asociacija drauge su Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centru ir Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Klasikinės filologijos katedra.

Stovykloje bus skaitomi ir nagrinėjami šv. Augustino tekstai: „Išpažinimų“ skaitymus moderuos dr. Mantas Adomėnas, o paskaitas skaitys gausus būrys Vilniaus universiteto lektorių: doc. Naglis Kardelis, kadenciją baigęs ambasadorius prie Šventojo sosto doc. Vytautas Ališauskas, Raminta Važgėlaitė, Dalia Andziulytė, Vilius Bartninkas.

Pasak Klasikų asociacijos valdybos pirmininkės, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto prodekanės Nijolės Juchnevičienės, pagrindiniai stovyklos tikslai – supažindinti studentus su iškilaus Antikos filosofo šv. Augustino tekstais, giliau pažinti ir iš naujo atrasti ir kitų klasikinių autorių veikalus, išmokti juos interpretuoti ir šitaip plėtoti klasikinės tradicijos svarbos ir aktualumo suvokimą Lietuvoje.

„Kražiai gali didžiuotis turtinga istorija, glaudžiomis sąsajomis su Vilniaus universitetu, tačiau šiandien ypač svarbu iš naujo atrasti XVII a. vyravusią miestelio dvasią, o tą padeda pasiekti tokie renginiai kaip Klasikų stovykla. Vilniaus universitetas su Kražių gimnazija pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama atgaivinti dviejų seniausių Lietuvos švietimo centrų edukacinius ir kultūrinius ryšius. Šis svarbus įvykis, suvedęs dvi seniausias Lietuvos jėzuitų kolegijas – Vilniaus (1579 m.) ir Kražių (1613 m.) – tapo ir Klasikų vasaros stovyklos akstinu“, – teigia Kražių M.K. Sarbievijaus kultūros centro direktorė Lina Mikalajūnaitė.

Organizatoriai manymu Klasikų stovykla gilia istorija ir ryšiais su universitetu garsėjančiuose Kražiuose jau tapo gražia tradicija ir kasmet sutraukia gabiausius studentus ir universiteto dėstytojus prie klasikinės kultūros ištakų ir intelektualinės minties tradicijų Lietuvoje.

Raminta Važgėlaitė