Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro meno kolektyvų koncertas Joanų atlaiduose Pašilėje

Kategorija: Galerija, Naujienos/skelbimai | 0

Kasmet, paskutinį rugpjūčio savaitgalį (šiais metais rugpjūčio 26 dieną) Pašilėje, Kražių sen., Kelmės raj., vyksta Joanos atlaidai. Joanų šventė Pašilėje švenčiama ilgą laiką ir turi gilias tradicijas. Kasmet čia susirenka ne tik miestelio gyventojai, bet ir svečiai, buvę mokiniai: prisiminti savo jaunystę, išdaigas, pabendrauti, pasidalinti geru žodžiu ir šypsena.

Pašilės bendruomenėje – 38 nariai, branduolį sudaro 16 – os žmonių aktyvas. Kasmet gražėja sodybos, vis daugiau ne tik bendruomenės narių, bet ir jaunimo įsijungia į organizuojamas miestelio talkas. Vasarą vis daugiau jaunimo sulaukia ir daugiafunkcinis centras, kur laisvalaikį noriai leidžia ne tik vietinis jaunimas, bet ir atvykstantys vasaroti – teigia Pašilės bendruomenės pirmininkas Petras Bukantas.

Rugpjūčio 25 – osios vakarą, buvusios Pašilės mokyklos salėje, Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro meno kolektyvus (vadovaujamus Augustino Bartkevičiaus) pasitiko gausus būrys Joanų šventės dalyvių. Skambėjo pačios gražiausios moterų, vyrų bei mišraus vokalinių ansamblių, mišraus terceto ir mišrių duetų dainos apie taip greit prabėgusią vasarą, jos metų patirtą meilę bei švelnumą, apie rudenėjantį dangų ir kas rytą vis didesne rasa suvilgytas kojas… Dainomis apglėbę gimtą žemę, jos klonius ir padovanoję savo širdies kertelę meno kolektyvai palinkėjo dar daug gražių ir prasmingų dienų visai Pašilės bendruomenei.