Ei, šaunusis pirmokėli!

Kategorija: Galerija, Naujienos/skelbimai | 0

Sausio 16 dieną, Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro bibliotekoje vyko literatūrinė valandėlė „Ei, šaunusis pirmokėli“. Renginyje dalyvavo Kražių gimnazijos pirmos klasės mokiniai ir jų auklėtoja Irena Gedvilienė. Susirinkusiems mažiesiems skaitytojams bibliotekos vedėja Renata Norvaišienė aprodė patalpas, kuriose įsikūrusi biblioteka, supažindino mokinius su vaikų ir suaugusių literatūros skyriuose esančiomis knygomis, veikiančiu informaciniu centru, skaitykla, planuojama ir jau pradėta rengti žaisloteka.

Kas paskatino surengti šią literatūrinę valandėlę? Kaip teigia bibliotekos vedėja, pradėjusius lankyti mokyklą pirmokėlius būtina supažindinti su ne tik mokykloje, bet ir kultūros centre esančia biblioteka. Labai svarbu paskatinti vaikus skaityti, paaiškinti skaitymo svarbą ir naudą.  Be to kasmet prastėja vaikų skaitymo įgūdžiai, vaikai mieliau renkasi kompiuterį nei knygą, mažėja ir mažųjų bibliotekos skaitytojų gretos. „Taigi biblioteka nutarė pirmokėlius supažindinti su paslaptingu knygelių pasauliu ir skatinti vaikus mylėti knygą ir kuo dažniau paimti ją į rankas, nes  knyga – geriausia vaikų draugė“ – sako bibliotekos vedėja.

Renginio metu paklausti vaikai, ar skaito knygas jie, jų tėveliai ar seneliai, tarsi susitarę atsakė – ne. Tik dviejų vaikų namuose yra skaitomos knygos, pasakos vaikams. Norėdama įrodyti skaitymo svarbą, bibliotekos vedėja perskaitė vaikams Virginijos Šukytės pasaką „Vaikai neauga be pasakų“. Išklausę pasaką mažieji pritarė, jog skaityti reikia. Kad knygelės būtų gražios, švarios, mokiniai jas gerbtų, kiekvienam įteiktas paruoštas skirtukas – „Knygos prašymas“, kuriame skaitytojai kviečiami augti ir draugauti su knyga, nerašinėti jos puslapiuose, nelankstyti, neplėšyti, nes knyga nori būti ne tik įdomi, bet ir graži.  Taip pat vaikams padalinti lapai, kuriuose mokiniai galės parašyti perskaitytos knygos pavadinimą, autoriaus vardą, pavardę, nupiešti personažus ir išsakyti savo nuomonę – patiko knygelė ar ne. Maloniai nustebino mažųjų susidomėjimas knygelėmis ir biblioteka, kiekvienas jų pasiėmė po knygą į namus, dėliojo pasakų pavadinimus, paraginti auklėtojos atpasakojo  pasaką apie Sigutę, deklamavo išmoktus eilėraštukus, kad net nepajuto kaip greitai prabėgo laikas… Iš bibliotekos mažieji išskubėjo kupini geros nuotaikos ir pažadėjo kuo greičiau sugrįžti.