„Būti pasaulyje, bet ne iš pasaulio“

Kategorija: Naujienos/skelbimai | 0

Gegužės 6 dieną, Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro galerijoje atidaryta Rimanto Pumpučio fotografijų paroda „Būti pasaulyje, bet ne iš pasaulio“. Paroda galerijoje veiks iki gegužės 30 dienos. Maloniai kviečiame apsilankyti…

Apie autorių…

Rimantas Pumputis gimė 1960 metais balandžio 6 dieną Šiaulių r. Žeimių kaime. Šeimoje – jauniausias iš šešių vaikų. Mokėsi Šiaulių XII vidurinėje mokykloje. Domėjosi choreografija, moderniu šokiu. Fotografija pradėjo domėtis apie 1985 metus. 1995 metais patyrė atsivertimą – susitikimą su prisikėlusiuoju gyvuoju Jėzumi Kristumi, baigė Kauno aukštesniąją katechetų mokyklą, dirbo tikybos mokytoju. Šiuo metu su šeima gyvena Šiauliuose, dirba Šiaulių vyskupijos katalikų evangelizacijos centro administracijos vadovu.

„Gyvenime labiausiai vertinu du įvykius: gimimą ir atsivertimą. Pastarąjį dera vadinti dvasiniu gimimu gyvenimui su Dievu, kuris ir yra tikrasis, nes gyvenimą be Dievo laikau tik klastote. Būtent kasdieninio santykio bei gyvo ryšio su Dievu ieškojimas teikia mano kasdienybei prasmę. Šį ieškojimą kartais atspindi nuotraukose užfiksuotos akimirkos, kaip iškalbingas Dievo troškimas dalyvauti mano gyvenime. Ir ne tik dalyvauti, bet vadovauti bei būti jo šeimininku (kas Jis iš tiesų ir yra). Tai mane gerokai glumina, nors tuo pat metu labai džiugina bei teikia kasdieninį atsinaujinimą. Kaip ir žodžiai iš Jono evangelijos: „Būkite pasaulyje, bet ne iš pasaulio“ (plg. Jn 15, 18-19). Ir tai ne patarimas ar pasiūlymas, bet gyvenimo nuoroda – neįsikibti nei į jokį kūrinį, brangų žmogų ar patirtį, o tuo pačiu ir neapsimesti pusdieviu ar dangaus piliečiu, bet kartu su Jėzumi dalyvauti Dievo karalystės kūrime.

Fotografavimas dažnai tampa priemone padaryti Dievo Žodį bent iš dalies matomą, o Dievo Žodis, savo ruožtu, gali ir nori tapti matomas ne tik nuotraukose, bet visų mūsų akyse, veiduose ir gyvenimuose. Tai labai gražu ir to man labiausiai norisi“.

 

Leave a Reply