Į tėviškę kelias toks ilgas…

Kategorija: Galerija, Naujienos/skelbimai | 0

Į šiaurę, į žiemą, į šaltąją naktį

Dundena tykus traukinys……

 

Minėdami Gedulo ir vilties dieną, mes negalime sau ramiai pasakyti, kad šitas traukinys jau išsikvėpė ir lyg muziejuje esantys daiktai sustingo bekraštėje Sibiro taigoje. Mes negalime užmiršti, kad pasaulis tebegyvena ant likimo briaunos, kad jis kasdien skalaujamas karo, prievartos, katastrofų, o vargas ir kančia tebėra neišbrendami…

 

Birželio 14 – ąją, Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre paminėta Gedulo ir vilties diena. Renginį organizavo kultūros centro biblioteka. Popietės metu prisiminti visi išgyvenę tautos tragediją – fizinį ir dvasinį genocidą. Iškeliavę Anapilin tremtiniai pagerbti tylos minute. Pranešimą apie tremtį parengęs kultūros centro muziejaus vedėjas Vygantas Mažonas teigė –„mes žinome tik faktus, bet niekada nepajausime to, ką jautėte ir išgyvenote Jūs…“ Susirinkusiems tremtiniams koncertavo Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro mišrus vokalinis kvartetas vadovaujamas Augustino Bartkevičiaus.

Ne vieno tremtinio akis suvilgė ašaros prisiminus tą skaudžią, išgyventą lemtį. Linkėdama ištvermės, sveikatos ir ilgų metų vyr. bibliotekininkė visiems tremtiniams įteikė po gėlės žiedą ir pakvietė dar pabendrauti, pasikalbėti, pasidalinti prisiminimais. Renginyje dalyvavo Kražių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios klebonas V. Ripinskis, Kražių seniūnijos, Kražių gimnazijos bendruomenės nariai ir visi neabejingi tremtinio daliai.

Leave a Reply